1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. ABD’de İlk Ethereum Bazlı Gayrimenkul Anlaşması Gerçekleşti

ABD’de İlk Ethereum Bazlı Gayrimenkul Anlaşması Gerçekleşti

ABD’de İlk Ethereum Bazlı Gayrimenkul Anlaşması Gerçekleşti

Ethereum tabanlı bir blockchain işlemi yoluyla satılacak ilk ABD mülkü başarıyla tamamlandı. Etkinlik, Güney Burlington, Vermont’da gerçekleşti ve böylece “küresel bir blok zincir lideri” oldu.

Proppy Inc. işlemi gerçekleştirmek için Ethereum ağını kullandı

South Burlington, Dubai ve Kiev, hepsi blockchain emlak piyasası Proppy Inc.’e dayanan bir pilot programın üyesi oldular.

Katherine Purcell, anlaşmayı Şubat ayı sonunda San Francisco’da bulunan Proppy Inc.’in yardımıyla imzaladı.Yerel sistemi seçmek yerine tüm resmi sözleşmeleri ve belgeleri kaydetmek ve saklamak için Ethereum ağını kullanmıştır. Böylelikle Vermont bu tür bir işlemi destekleyen ilk devlet olmuştur.

Inverse Magazine için konuşan Purcell, seçtiği karardan çok büyük endişe duymasına rağmen aynı zamanda çok heyecanlıydı. “ Bu teknoloji beni heyecanlandırıyor. Yaptığı şifreleme yetenekleri, işlerin ve diğer belgelerin güvenliğini sağlamak açısından en üst sırada yer alıyor. ”

Proppy bu tür aktiviteleri ilk defa yapmıyor

Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen türünün ilk başarısı iken, Proppy, blockchain tabanlı işlemlerde ilk defa katılmıyor. Techcrunch’ın kurucusu olan Michael Arrington, Ekim 2017’de Kiev’de, Ukrayna’da blok zincirine dayalı bir işlem kullanarak uzaktan ve daire satın almayı başardı.

Proppy Inc.’e göre, herhangi bir işlem anlaşması için blockchain teknolojisini kullanma eğilimi hala yeni olduğu düşünülsede  gelecekte piyasada bomba etkisi yaratacak.

Yorum Yap

Yorum Yap