1. Ana Sayfa
  2. Yeni Başlayanlar
  3. Airdrop Nedir ?

Airdrop Nedir ?

Airdrop : Yeni oluşturulacak bir kripto paranın piyasaya çıkmadan önce potansiyel müşterilere bedava dağıtılmasıdır.

Airdrop Nedir ?

Bedava paralar gökyüzünden önümüze düşsün kim istemez ki , Kripto ekosistemi herşey mümkün!

Airdrop ” yeni oluşturulacak bir kripto paranın piyasaya çıkmadan önce potansiyel müşterilere bedava dağıtılmasıdır.

Evet yanlış duymadınız Bedava ! Airdrop’un temel amacını potansiyel müşteriler edinmek ve piyasaya yayılması planlanan kripto paranın direkt hedefe odaklanarak reklamının yapılması olarak adlandırabiliriz. Tabi bu Airdrop’lara katılmak için yapmanız gerekenler bulunmakta kısaca bunları sıralamak gerekirse alttaki adımları uygulayabilirsiniz ;

Kendi cüzdanınızı oluşturun

İlk yapmanız şeylerdne birtanesi  https://www.myetherwallet.com/ dan kendi cüzdanımızı oluşturmak.( Private Key’ini sakın paylaşmayın. )

Myetherwallet genel olarak kullanıldığı için verilmiştir.Myetherwallet’a girerken çok dikkat etmelisiniz çok fazla scam sitesi mevcut linki google üzerinden aratıp giriş yapmayın.Adrese Harfi harfine dikkat edin. Zaten sitesindede girdiğiniz de sizi uyaran bir çok hatırlatma olcak dikkat etmeniz konusunda uyarıları okumanızda fayda var.

Hesabınızı güvende tutmak için Myetherwallet’ında önerdiği Metamask adlı Chrome’a da eklenebilen uygulamayı kullanın kullanımı basittir.

Airdrop’lara Nasıl Katılabiliriz ?

BitcoinTalk  Forumunda paylaşılan konuları inceleyerek kayıt forumlarını doldurursunuz ve katılırsınız.Her Airdrop’un kendi kuralları vardır.Ekip üyelerine (genellikle PM) başvurmanız gereken AirDrop’lara başvurmak için bir Bitcointalk forumu hesabı açmanızı öneririz.

Bazı yeni Airdrop’lar Twitter’da retweet gerektirir, genellikle minimum sayıda takipçiye ihtiyaç duyarsınız. Bu ücretsiz tokenlere uygun olmak için etkin sosyal medya hesaplarınız olduğundan emin olun.

Sürpriz Airdrop alıp almadığınızı görmek için cüzdanlarınızı düzenli olarak kontrol edin.

Airdrop’ları Hangi Sitelerden Kontrol edebilirim ?

Şuan için sizinle paylaşabileceğim sitelerden birtanesi https://airdropalert.com/ burada aktif olarak sürekli yeni airdropları inceleyebilirsiniz.

Katıldığınız Token’lerin Fiyatını Nasıl Öğrenebilirim ?

Bu siteden tüm gelen tokenleriniz ve ne kadar ettiklerini görebilirsiniz. Acele etmeyin tüm tokenler anında gönderilmez. Kimisi 1 ayda bile gelebilir. Çoğu beş para etmeyebilir.

Token’leri Nasıl Satabilirim ?

Elde ettiğiniz token’leri EtherDelta adlı siteden satabilirsiniz.Etherdelta kullanırken Metamask kullanmayı unutmayın!

EtherDelta Kullanımını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak : BarışBilgili

Yorum Yap

Yorum Yap