Connect with us

Altı Bitcoin Hırsızı Hindistan’da Tutuklandı

Haberler

Altı Bitcoin Hırsızı Hindistan’da Tutuklandı

Altı Bitcoin Hırsızı Hindistan’da Tutuklandı

Yasa dışı işlerle uğraşan çoğu suçlu dijital para birimlerine bilinen nedenlerle herzaman ilgi duymuştur.Bu para birimlerinin oldukça değerli olmasıyla beraber Sahtekarlık ve dolandırıcılıkta oldukça fazla olmaktadır. Hindistan’da Bir LLB mezunu, kız arkadaşı ve onun iş arkadaşından ikisi bir işadamı kaçırdı ve LocalBitcoins sitesi aracılığıyla Bitcoins’i satın almak için kendisini bir anlaşma yapmaya teşvik ederek kendisinden Rs 36 lakh soydular.

Çete üyesi olan kadın ona Bitcoin bayisi olarak başvurdu ve kendisini doğu Delhi’deki alışveriş merkezinde bulmasını istedi. Ona daha iyi bir teklif almak için gerçek parayı almasını söyledi. İşadamı yere ulaşınca dört adam tarafından kaçırıldı ve nakit teslim etmek zorunda kaldı.

DCP Rajesh Deo, birden fazla cep telefonu numarası kullandıklarının tespit edildiği suçluları takip etmek için bir teknik gözetim monte edildiğini söyledi. Deo, “Başlıca sanık ve kız arkadaşının Gazimbata’ya kadar takip edildiği ve tutuklandığı sırada onları takip etmek için bir ekip kuruldu,” dedi.

Şikayetinde mağdur polise, localbitcoins.com web sitesinde kişisel ayrıntılar girdikten sonra haber verdiğini söyledi. Oradan oradaki Karishma ayrıntılarını aldı ve onu başka bir ad kullanarak çağırdı ve bir satıcı yaptı. Kurban, internete para ödüyorsa, Bitcoins’ı birim başına RS 72,000 olarak satmayı teklif etmişti, ancak nakit para ödemesi halinde daha iyi anlaşma önerdi.

Sorgulama sırasında, çetenin aynı iki tane daha hırsızlık davasına karıştığı tespit edildi. Polis, daha önceki kurbanlarından Rs 28 lakh ve Rs 8.5 lakh soymuş olduklarını söyledi.

 

 

(Bu makale ilk olarak Hindistan Times’da yayınlandı)

Kaynak : economictimes.indiatimes

Okumaya devam et
Advertisement
Bunlarda Hoşunuza gidebilir
Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Haberler

To Top