1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır ?
 3. AMD Mining Drivers Nasıl Kurulur ?

AMD Mining Drivers Nasıl Kurulur ?

AMD Mining Drivers Nasıl Kurulur ?

Advanced Micro Devices (AMD) , madenciler için bir adım atarak  Blockchain Compute ekran kartı sürücüsü için yeni Radeon Software Crimson ReLive Edition Beta sürümünün beta sürümünü piyasaya sürmüştü.Bu konuda sizlere AMD Mining Driver nasıl kurulur ? gerekli bilgi ve dökümanları paylaşmak istiyorum.

Driver, şirketin yayın notlarına dayanarak “Blockchain Compute Workloads” performansını yükselticek ve madencilik için bir grafik işleme ünitesi (GPU) kullanan kripto para birimi madenciliği için bilgisayarlarının performansını artıracak.

AMD’ye göre sürücüsü AMD Radeon HD 7700 serisinden masaüstü GPU’larını destekliyor ve 64-bit Windows 7 ve 64-bit Windows 10 sistemlerine yüklenebilir.AMD, grafik sürücünün kullanıcıların oyun performansını artırmaya yönelik olmadığını açıkladı. Şirket, bu bir beta yazılım olduğundan “yeni güncellemeler, yükseltmeler veya hata düzeltmeleri ile desteklenmeyecek” diye ekledi.

AMD’nin yeni beta sürücüsü, DAG (directed acyclic graph) boyutuyla ilgili bir sorunu çözmek için tasarlandı. Ethereum blok zincirindeki blokların sayısı arttıkça (bir blok oluşturmak için kabaca 14 saniye alır), Ethereum’unda (100 saatlik bir pencere) olur. Her  30.000 blok için bir DAG üretilir. DAG boyutu büyüdükçe, Ethereum madenciliği için bellek gereksinimleri artar. İş yükünün bellek alanı arttıkça, belirli bir sürede grafik kartının belleğinden taşacak ve ana sistem belleğinde saklanacaktır. Ana sistem belleği, GPU’nun VRAM’ına erişmekten çok daha yavaş. Hafızaya erişmek için bir madencilik teçhizatı yavaşlarsa, madencilerin hashrate ilgili performans sorunlarına neden olur.

AMD’nin yeni beta sürücüsü DAG sorununu düzeltmiş görünüyor. TechPowerUp’a göre , beta yazılımı ile farklı DAG boyutlarını madenciliği arasında yalnızca minimal bir fark var. Eski sürücü ile karşılaştırıldığında AMD Radeon RX Vega 64 8GB (1546 MHz / 945 MHz), hashrate madenciliği DAG 199’da yüzde 81’lik bir artış yaşadı.

AMD Mining Drivers Kurulumu

 1. İlk olarak mevcut driver kaldırmanız gerekmektedir. Bunun için altta paylaştığım paketin içinden Display Driver Uninstaller ( DDU ) programını kullanabilirsiniz.
 2. MSI Afterburner Beta Programını yükleyin.( Alttaki linkteki paketin içinde bulunmakta)
 3. AMD Beta Mining Driver yükleyin.( 11 Ağustos sürücülerini kullanıyoruz ) – Alttaki linkteki paketin içinde bulunmakta.
 4. Atikmdag Patcher ‘ı çalıştırın.

AMD Mining Drivers İndir

AMD Beta Mining Drivers , MSIAfterburner , atikmdag-patcher hepsini paket halinde buradan indirebilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar

  merhaba wblogy
  Benim eth mining yaptığım 3x rx470 ve 1 adet rx480 var. yanlız bu kartları ilk aldığımda kart ortalaması 28 mh/s alıyorken şimdi ise 19 mh/s alıyorum. bu kartları eski performanslarına yeniden getirmem mümkün mü acaba.

  • Avatar

   Merhabalar

   Öncelikle yukarıda paylaştığım paketi indirip eski sürücülerini DDU ile kaldırıp paylaştığım sürücüleri yükleyip Atimdag-patcher çalıştırarak ilk adımını gerçekleştirebilir.

   Daha sonra tekrar MSI afterburner ile Core ve Memory mhs değerlerinde deneme yanılma yaparak tekrardan Mhs değerlerini deneyebilirsin. Bu sayede eski haline dönmesini deneyebilirsin.