1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Bankası
  3. AMD Polaris GPU’ları için Gayri Resmi Ethash DAG Süresi Düzeltildi

AMD Polaris GPU’ları için Gayri Resmi Ethash DAG Süresi Düzeltildi

AMD Polaris GPU’ları için Gayri Resmi Ethash DAG Süresi Düzeltildi

AMD’nin, GPX’in RX 470/480 ve RX 570/580 gibi Polaris serilerinin, video bellek boyutuna bakılmaksızın gelecek DAG dönemlerinde performans düşüşüyle ​​ilgili bazı sorunları olduğunu tartışılmıştı. Geçen ay Claymore ve Wolf0 tarafından AMD’nin sorunu çözmek için bir sürücü düzeltmesi üzerinde çalıştığı konusunda bilgi vardı.

Resmi olmayan bir sürücü (muhtemelen sızdırılmış resmi bir sürücü ile birlikte) olsa bile, performansı düşürerek sorunu çözen bir çözüm mevcut gibi görünüyor. Yeni bir kullanıcı tarafından Bitcointalk’a gönderildi, ancak sorunu gerçekten çözdüğü doğrulandı ve sonuç olarak zaten kaybettiğiniz hashratın bir kısmını geri kazanabilir ve Ethereum’un sonuna kadar madencilik yapması halinde performansınızın önemli ölçüde düşeceğinden artık endişe etmemelisiniz. Bununla birlikte, DAG boyutu mevcut oldukları video hafızasının sınırına yaklaştığında ve hala devam ediyorsa bu sabit sürücünün 4GB GPU’larda iş yapmasına izin vermeyeceğini unutmayın!

Sürücü Dropbox’da (çok fazla trafik nedeniyle şu anda çalışmıyor) ve alternatif indirilen web sitesinde yayınlandı. Bunu Aygıt Yöneticisi aracılığıyla yüklemeniz gerekir, ardından düzeltme ekibini düzeltin ve madencilik teçhizatınızı yeniden başlatın. En yeni Claymore Dual Miner v9.8’i de kullanmanız gerekir ve Afterburner’ın gerilim ve fan kontrolü için kullanılması ile ilgili bazı sorunlar var gibi görünüyor, ancak bunları yine de Claymore madenci ayarlarıyla değiştirebilirsiniz.

Bu sürücüler AMD’den sızdırılmışsa (büyük ihtimalle), çok yakında da resmi bir sürümün mevcut olduğunu göreceksiniz, dolayısıyla onu riske atmak istemiyorsanız, AMD’den resmi olarak yayınlamasını bekleyin. Büyük olasılıkla burada belirtilen değiştirilmiş sürücülerle aynı etkiye sahip olmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap