1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Bankası
  3. AMD Radeon Drivers 17.10.2 Windows 10’da 12 Ekran Kartı Desteğine Sahip

AMD Radeon Drivers 17.10.2 Windows 10’da 12 Ekran Kartı Desteğine Sahip

AMD Radeon Drivers 17.10.2 Windows 10’da 12 Ekran Kartı Desteğine Sahip

AMD Radeon ‘nun Yeni Yazılımı Crimson ReLive Edition 17.10.2 sürücüleri , sadece oyun için olmamakla birlikte , madencilik içinde yeni özelliklere sahip.

Madencilik kullanımı ile ilgili GPU İş Yükü ( GPU Workload ) seçeneği ve ayrıca 12 GPU Hesaplama Desteği ( Compute Support ) (yalnızca Windows 10 için geçerlidir ) bulunmaktadır.AMD Radeon Crimson ReLive Edition 17.10.2 yeni driver en azından AMD tabanlı ekran kartı kullanıcılarının en azından 8 ekran kartı bulunan  donanımlar için Windows 10’u kullanan kullanıcılara daha fazla seçenek ortaya çıkarabilir.

Nvidia tarafından bu konu hakkında yeni bir gelişme yok , ama AMD ‘nin yaptığı bu yeni AMD Radeon Crimson ReLive Edition 17.10.2 driveri sayesinde kripto para madenciliğine katkısından dolayı yakında Nvidia ‘dada benzeri bir driver görmemiz söz konusu olabilir.

  • GPU İş Yükü ( GPU Workload )
    “Oyun”, “Genel Ayarlar” seçenekleri altında bulunabilen yeni bir Radeon Ayarı geçiş. Bu geçiş, seçilen Radeon RX 500 ve Radeon RX 400 serisi grafik ürünlerinde grafiklerin optimizasyonunu değiştirmenize veya iş yüklerini hesaplamanıza olanak tanır.
  • Hesaplama Desteği ( Compute Support )
    Radeon Yazılımı, Windows 10 sistem yapılandırmalarında en çok 12 adet Radeon RX 400, Radeon RX 500 veya Radeon RX Vega serisi grafik ürünleri için iş yüklerini desteklemektedir.

Hesaplama iş yükü seçeneğini opsiyonel olarak kullanırken bazı performans gelişimi olup olmayacağı henüz açık değildir, bunun test edilmesi gerekmektedir. Bu özelliğin görünüşte yalnızca AMD Radeon RX serisini desteklediğini ve eski modelleri desteklemediğini unutmayın, ancak aynı zamanda 4 VEGA GPU sınırlamasının artık bir sorun teşkil etmemesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Yine de bu tabii ki bir onay için teste ihtiyaç duyuyor, bu nedenle en yeni AMD video sürücülerindeki bu yeni özelliklerden herhangi birini kontrol ederseniz, sonuçlarınızı aşağıdaki yorumları bildirmekten çekinmeyin.

Daha fazla ayrıntı için ve en son AMD Radeon Sürücüleri 17.10.2’yi indirip deneyin ..

Yorum Yap

Yorum Yap