Connect with us

Bazı Amerikan Bankaları Kredi Kartlarıyla Bitcoin Alımlarını Sağlamayacağı Bildirildi

Altcoin

Bazı Amerikan Bankaları Kredi Kartlarıyla Bitcoin Alımlarını Sağlamayacağı Bildirildi

Bazı Amerikan Bankaları Kredi Kartlarıyla Bitcoin Alımlarını Sağlamayacağı Bildirildi

Bloomberg’de yayınlanan bir raporda , Bazı amerikan bankalarının şubat ayından itibaren kredi kartı ile Bitcoin satın alınmasını sağlamayacakları bildirildi.

JP Morgan Chase & Co. , Bank of America Corp ve Citigroup Inc. , Bitcoin ile kredi kartlarındaki diğer parasal dolaşımları durdurduklarını açıkladı. Şirket sözcüsü Mary Jane Rogers Cumartesi günü yasağı yürürlüğe koyan JPMorgan, işlemlerle ilgili kredi riskini istemediğini söyledi.

JPMorgan’ın 3 Şubat tarihinde yasaklanmasına, kartlarıyla alışveriş yapanların kredi riskiyle ilgili endişeleri nedeniyle yasağı başlatması bekleniyor. Bank of America’nın 2 Şubat tarihinde bilinen kripto para borsaları ile işlemlerinin azalmaya başlamasıyla yasağını başlattığı söylendi.

Bank of America yasağı kredi kartlarıyla sınırlı ve haber kaynağına göre bankamatik veya ATM kartları kullanarak kripto para satın almak isteyen müşterileri etkilemeyeceği bildirildi.

Bloomberg, Bank of America’nın çalınan kredi kartlarını kripto paraya dönüştürme potansiyelinin yanı sıra Bank of America’nın kara para aklama düzenlemelerine değindiğini de belirtti.

JP Morgan gibi Bank of America, müşterilerin karşılayabileceğinden daha fazla kripto para satın alabileceği düşüncesiyle de ilgileniyor. Diğer bankalar, son haftalarda kripto işlemleri masraflarını artırmaya karar verdi .

Son yıllarda kripto dünyasının inanılmaz büyümesinin ardından , Bu tip mali gelişmelerin son zamanlarda yaşanan bu piyasa düşüşüne neden olabileceği kaygısı tartışmaları  her geçen gün biraz daha artmaya başladı.
Kaynak : CoinDesk , Bloomberg

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Altcoin

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top