1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Apple’ın yeni iPhone Xs, iPhone Xs Max , iPhone Xr ve Apple Watch Series 4 ürünleri hakkında herşey

Apple’ın yeni iPhone Xs, iPhone Xs Max , iPhone Xr ve Apple Watch Series 4 ürünleri hakkında herşey

Apple’ın yeni iPhone Xs, iPhone Xs Max , iPhone Xr ve Apple Watch Series 4 ürünleri hakkında herşey

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modelleri Steve Jobs Theater’da teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Geçtiğimiz haftalarda 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan ilk teknoloji şirketi olan Apple yeni iPhone modellerini görücüye çıkardı.Peki tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone Xs, iPhone Xs Max , iPhone Xr ve Apple Watch Series 4‘ün özellikleri neler ve fiyatları nedir ?

3 Adet Yeni Telefon : iPhone Xs, iPhone Xs Max , iPhone Xr

3 adet iPhone modeli tanıtan Apple, YSİ 20.00’da başlayan ve yaklaşık 2 saat süren lansmanda iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr’ı görücüye çıkardı.

iPhone Xs, iPhone Xs Max

5.8 inçlik iPhone Xs ve 6.5 inçlik iPhone Xs Max, çarpıcı Super Retina ekranları, çığır açan fotoğraf ve video özellikleri sunan daha hızlı ve gelişmiş bir çift kamera sistemi, akıllı telefondaki ilk 7 nanometre çipi ile gelecek nesil A12 Bionic çip sunuyor. Nöral Motor daha hızlı Face ID, daha geniş stereo ses, güzel bir yeni altın kaplama ve iPhone için Çift SIM özelliklerini sunuyor.

İki All-Screen Tasarım

iPhone Xs ve iPhone Xs Max, iPhone X’in tüm ekran tasarımı üzerine inşa edilmiş ve herhangi bir Apple cihazının en yüksek piksel yoğunluğuna sahip en keskin ekranlara sahip. Şimdi 5,8 inç ve 6,5 inç boyutlarında sunulan bu Super Retina ekranları, özel bir OLED tasarım desteği olan Dolby Vision ve HDR10 ile birlikte geliyor ve sektördeki en iyi renk doğruluğu için iOS sistem genelinde renk yönetimine sahip. iPhone Xs ve iPhone Xs Max, HDR fotoğraflarda yüzde 60 daha fazla dinamik aralık göstererek olağanüstü parlaklık ve gerçek siyah renklerle bire bire bir kontrast oranı sunuyor. iPhone Xs Max, videolar, filmler ve oyunlar için 3 milyondan fazla pikselle daha sürükleyici bir deneyim sunuyor ve iPhone 8 Plus’a benzer bir ayak izi ile bir iPhone’un en büyük ekranını sunuyor.

A12 Bionic Çip

Bir akıllı telefondaki en akıllı ve en güçlü çip olan Apple tasarımlı A12 Bionic, daha güçlü ve verimli bir tasarımla endüstri lideri bir performans sunan bir akıllı telefonun ilk 7 nanometre çipine sahip. A12 Bionic, yüzde 15’e kadar daha hızlı iki performans çekirdeğine sahip altı çekirdekli bir füzyon mimarisine, yüzde 50’ye kadar daha verimli dört verimlilik çekirdeğine, yüzde 50’ye kadar daha hızlı dört çekirdekli bir GPU’ya, güçlü Apple tasarımına sahip Görüntü Sinyal İşlemcisi (ISP), video kodlayıcı ve daha fazlası. Hızlı depolama denetleyicisi, 512GB’a kadar iPhone depolama alanı sağlayabilir. Tüm bunlar oyun, fotoğraf, video düzenleme ve grafik yoğun uygulamalar için yeni deneyimlerin kilidini açar. Tüm bu güçle bile, iPhone Xs iPhone X’ten 30 dakika daha uzun bir süre sunuyor ve iPhone Xs Max şarjlar arasında iPhone X’den bir buçuk saat daha uzun bir süre sunuyor.

Yeni nesil Neural Engine, fotoğraftan artırılmış gerçekliğe kadar her şeyde gelişmiş makine öğrenimi için üretildi. Yeni sekiz çekirdekli tasarım, A11 Bionic’te 600 milyara kıyasla saniyede 5 trilyon işlem gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu, ARKit için daha hızlı düzlem algılaması ve gerçek zamanlı makine öğrenimini kullanan yeni özellikler gibi yeni yetenekler sağlar. İlk kez Neural Engine Core ML’ye açık, geliştiricilerin bu yüksek verimli makine öğrenim motorunu kullanan uygulamalar geliştirmelerine yardımcı oluyor. A12 Bionic Neural Engine üzerinde çalışan Core ML, A11 Bionic’e göre dokuz kat daha hızlıdır ve enerji kullanımının onda biri kadardır.

12MP Dual Kamera Sistem

iPhone Xs, fotoğrafçılığa yenilik getirmeye devam ediyor, Neural Engine kullanarak gelişmiş derinlik segmentasyonu, Akıllı HDR yüksek dinamik aralık ve harika görüntü detayları ile fotoğraflar oluşturma, Portre modunda fotoğraflarda gelişmiş bokeh kalitesi ve Fotoğraflar uygulamasında kullanıcı tarafından ayarlanabilen dinamik alan derinliği gibi yetenekler, tüm büyük iyileştirmelerdir. Herkesin kullanabileceği en iyi fotoğraf teknikleri.

12 megapiksellik çift kamera sistemi, 2x optik zoom ile çift optik görüntü sabitleme özelliğine sahipken, yeni bir sensör iki kat daha hızlı. Smart HDR, daha fazla vurgu ve gölge detayıyla fotoğraf oluşturur. Daha büyük ve daha derin pikseller, görüntü kalitesi ve düşük ışık performansı sağlar.

Portre modunda gelişmiş derinlik segmentasyonu, profesyonel seviye bokeh ile daha gelişmiş portreler sağlar. Yeni Derinlik Kontrolü, kullanıcıların gerçek zamanlı önizlemede3 ve hem de güzel arka plan bulanıklığına sahip portreler oluşturmak için çekim sonrası çekimde alanın derinliğini dinamik olarak ayarlamasına olanak tanır. Derinlik Kontrolü ile portre modu, Memoji ve üçüncü taraf ARKit uygulamaları için daha hızlı yüz izleme desteği içeren selfies için TrueDepth kamerada da kullanılabilir.

Face ID

Bir akıllı telefonun en güvenli yüz kimlik doğrulama sistemi olan Face ID artık daha da hızlı. TrueDepth kamera sistemi, iki boyutlu yüz tarayıcıların özelliklerinin ve güvenliğinin çok ötesine geçen ve kullanıcıların iPhone’un kilidini açmalarını, Apple Pay’i kullanmalarını, güvenli uygulamalara erişim ve daha birçok özelliği basit bir bakış açısıyla kullanabilmelerini sağlayan hassas derinlik algılama teknolojisini kullanır.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max , nano-SIM ve dijital eSIM kullanılarak daha hızlı indirme hızları 4 ve Çift SIM 5 için Gigabit sınıfı LTE’yi sunar.


iPhone XR

Apple , iPhone XS’in çığır açan teknolojilerini, tümüyle ekranlı cam ve alüminyum tasarımında, 6.1 inçlik bir Liquid Retina ekrana ve altı güzel yüzeye sahip bir akıllı telefonun en gelişmiş LCD ekranına entegre ederek iPhone XR’yi bizlere tanıttı.

iPhone XR , yeni nesil Neural Engine, TrueDepth kamera sistemi, Face ID ve tek bir kamera lensi kullanarak etkileyici portreler oluşturan gelişmiş bir kamera sistemi ile güçlü A12 Bionic çipini sunuyor.

Tasarım

Çarpıcı bir tüm ekran tasarımı, Bir akıllı telefondaki en dayanıklı ön cam, dayanıklı 7000 serisi havacılık sınıfı alüminyumdan yapılmış zarif bir şekilde eloksallı bir banda yerleştirildi ve cam arka tasarımı kablosuz şarj olanağı sağlıyor.

iPhone XR altı yeni renkle geliyor.Beyaz, siyah, mavi, sarı, mercan ve kırmızı . Yedi katmanlı bir renk işlemi camın güzel nüanslı tonlara sahip olmasını sağlar ve alüminyum bant ve kamera kaplaması, gelişmiş bir yüzey elde etmek için renk eşleştirilir. Bu yeni tasarım, IP67 derecesine sahip, suya karşı dayanıklı olup kahve, çay ve soda dahil olmak üzere günlük dökülmelere karşı koruma sağladığı belirtiliyor.

Bir Akıllı Telefondaki En Gelişmiş LCD

6.1 inçlik tüm ekran Liquid Retina ekran , daha doğal bir görüntüleme deneyimi için geniş renk desteği ve True Tone ile sektördeki en doğru renktir. Hassas öğütülmüş cam, gelişmiş piksel maskeleme ve alt piksel antialiasing, ekranın cihazın eğrilerini takip etmesini sağlarken, yeni bir arka ışık tasarımı ekranın köşelere gerilmesini sağlar.

iPhone XR , hızlı ve akıcı akışlı iPhone hareketlerini uyandırmak, ana ekrana kaydırmak, bildirimlere ve Kontrol Merkezine erişmek için aşağı kaydırmak ve ana ekrana basmak için yeni dokunsal dokunma özelliğini anında kamera veya el feneri başlatmak için destekler.

Yeni nesil Neural Engine A12 Bionic çip

Bir akıllı telefondaki en akıllı ve en güçlü çip olan Apple tasarımlı A12 Bionic, daha güçlü ve verimli bir tasarımla endüstri lideri bir performans sunan bir akıllı telefonun ilk 7 nanometre çipine sahip. A12 Bionic, yüzde 15’e kadar daha hızlı iki performans çekirdeğine sahip altı çekirdekli bir füzyon mimarisine, yüzde 50’ye kadar daha verimli dört verimlilik çekirdeğine, yüzde 50’ye kadar daha hızlı dört çekirdekli bir GPU’ya, güçlü Apple tasarımına sahip Image Signal Processor (ISP), video kodlayıcı ve daha fazlası. Tüm bunlar, harika pil ömrü sunarken oyunlar, fotoğrafçılık, video düzenleme ve grafik yoğun uygulamalar için yeni deneyimlerin kilidini açar. Tüm bu güçle bile, iPhone XR,iPhone 8 Plus’a göre bir buçuk kat daha uzun sürer.

Face ID, Akıllı telefondaki En Güvenli Yüz Kimlik Doğrulama Sistemi

Face ID, yazılım optimizasyonları ve daha hızlı bir güvenli enklav tarafından etkinleştirilen iPhone X R’de daha hızlıdır. TrueDepth kamera sistemi, iPhone’un kilidini açmak, Apple Pay’i kullanmak, güvenli uygulamalara ve daha birçok özelliğe kolayca erişmek için iki boyutlu yüz tarayıcıların özelliklerinin ve güvenliğinin çok ötesine geçen hassas derinlik algılama teknolojisini kullanır.

Gelişmiş Tek Lensli Geniş Açılı Kamera

iPhone XR , daha hızlı otomatik odaklama sağlayan, 12 megapiksellik f / 1.8 diyafram geniş açılı objektife sahip yeni bir sensöre sahipken, daha büyük ve daha derin pikseller fotoğraf ve videolarda görüntü kalitesi ve düşük ışık performansı sağlıyor. ISS, Neural Engine ve geliştirilmiş yazılım algoritmalarındaki iyileştirmeler, güzel bir bokeh efekti ile portre fotoğraflarını mümkün kılmaktadır. Akıllı HDR, fotoğraflar arasında daha iyi vurgu ve gölge ayrıntısı getiriyor.

Yeni Derinlik Kontrolü, kullanıcıların gerçek zamanlı önizleme 3’te ve derinlemesine bir ışık efektiyle çarpıcı bir portre oluşturmak için çekim sonrası çekim derinliği ayarlamalarını sağlar . Selfie’ler, ön tarafa bakan TrueDepth kamerasındaki geliştirilmiş Portre modu ve etkileyici stüdyo ışıklandırma efektleri için Portrait Lighting ile daha iyi bakmadılar.

iPhone XR,hızlı indirme hızları 4 için LTE Advanced’i kullanır ve nano-SIM ve dijital eSIM kullanarak Çift SIM 5’i sunar.

 


Apple Watch Series 4

Apple alıştığımız üzere lansmanda önceliği yeni Apple Watch modeline verdi.

Dördüncü nesil Apple Watch, orijinal ikonik tasarımını korurken, yeni donanım ve yazılım iyileştirmeleri gerçekten tek, birleştirilmiş bir formda bir araya getirilerek geliştirildi.

Yüzde 30 daha geniş büyüleyici ekranı daha ince ve daha küçük kasasına entegre edilirken yeni arayüzü daha zengin ayrıntılarla daha fazla bilgi sağlıyor.

watchOS 5 yüklü Apple Watch Series 4, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer ve jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebilen, FDA tarafından De Novo sınıflaması verilmiş bir elektriksel kalp sensörü gibi çığır açıcı sağlık özelliklerinin yanı sıra gelişmiş aktivite ve iletişim özellikleri sunuyor.

14 Eylül Cuma gününden itibaren, Apple Watch Series 4 (GPS) 26 ülke ve bölgede, Apple Watch Series 4 (GPS + Cellular) ise 16 ülke ve bölgede satışa sunulacak. Her iki model de 21 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa çıkacak.

Apple Watch Series 4 (GPS) 399 ABD Doları ve Apple Watch Series 4 (GPS + Cellular) 499 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

 

 


iPhone XS, iPhone XS Max , iPhone XR Fiyatları

iPhone XR : 
 • 64 GB – 749 dolar
 • 128 GB – 799 dolar
 • 256 GB – 899 dolar
iPhone XS :
 • 64 GB – 999 dolar
 • 256 GB – 1149 dolar
 • 512 GB – 1349 dolar
iPhone XS Max : 
 • 64 GB – 1099 dolar
 • 256 GB – 1249 dolar
 • 512 GB – 1449 dolar

iPhone Xs serisi, ön siparişe 15 Eylül’de açılacak ve dağıtıma 21 Eylül’de başlanacak. iPhone XR ise 19 Ekim’de ön siparişe açılırken 26 Ekim’de dağıtılmaya başlanacak. Cihazların Türkiye fiyatları kesinleştiğinde, fiyatları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap