1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Arjantinliler artık Bitcoin kullanarak seyahat edebiliyorlar

Arjantinliler artık Bitcoin kullanarak seyahat edebiliyorlar

bitcoin-arjantin

Arjantinli devlet toplu taşıma kartı SUBE (Sistema Único de Boleto Electronico) ile artık Bitcoin kullanarak seyahat edilebiliyor.

SUBE kartlarına para ekleme platformu olan Alto Viaje, işletmelere blok zinciri odaklı finansal hizmetler sağlayan Bitex ile ortaklık kurdu.Bu sayede Arjantinli vatandaşlar Alto Viaje’nin web sitesi aracılığıyla Bitcoin (BTC) ile ödeme yaparak SUBE Kartlarına yükleme yaparak seyahat edebilecekler.

Cointelegraph, Bitex CMO Manuel Beaudroit ile konuştu ve SUBE’nin tren, otobüs ve metro ile seyahat etmek için kullanılabildiğini söyledi. Arjantin’deki 37 bölgede yedi milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Alto Viaje’nin daha önce Arjantinli bir dijital ödeme sistemi olan PayPal ve Rapipago ile çalıştığını açıkladı.

Beaudroit, ortaklığın temel amacının, insanlara “Bitcoin gibi böyle bir devrimci teknolojiye” daha geniş bir erişim sağlamak olduğunu açıkladı.

SUBE’nin arkasındaki teknoloji sağlayıcısı, ülkenin ulusal bankası olan Banco de la Nación Argentina’ın bir yan kuruluşu olan Argentina’s Nacion Servicios SA.

Daha önce bu tip bir gelişme İngiltere’nin en büyük toplu taşıma şirketi Go-Ahead Group Plc. tarafından gelmişti, Go-Ahead Group Plc. demiryolu müşterileri için tokenize edilmiş bir ödüllendirme sistemini tanıtmak üzere bir blok zincir kuruluşu olan DOVU ile ortaklık kurmuştu. Anlaşmanın ardından DOVU, seyahat verilerini paylaşmaları için üyeleri ödüllendirmek için yerel bir ERC-20 token olan DOV kullanan bir platform başlatacak.

Yorum Yap

Yorum Yap