1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. ARK, Blockchain Ağ Oluşturma Programı için Önemli Komut Dosyası Güncellemesi Duyurdu

ARK, Blockchain Ağ Oluşturma Programı için Önemli Komut Dosyası Güncellemesi Duyurdu

ARK, Blockchain Ağ Oluşturma Programı için Önemli Komut Dosyası Güncellemesi Duyurdu

Blockchain, spektrumdaki profesyonellerin şu andaki ve gelecekteki problemlere çözüm olarak blok zincirine baktıkları için yavaş yavaş hayatın hemen her alanına entegre ediliyor. Ancak, yol bariyerinin benimsenmesi kolay bir iş değildir, çünkü yolda bir çok barikat vardır. Geniş kapsamlı platformların doğası ve ölçeklenebilirliği bunlardan biridir.

Ethereum , Stratis, NEO gibi programlanabilir blok zincirleri çok fazla yarar sağlarken, her platformun pratik olarak uygulanması için hala çok fazla çalışması gerekir. Bu nedenle, kullanımı kolay bir blok zincir yaratma çözümü bugünlerde çok yüksek talep görüyor. Böyle bir platformda herhangi bir taraf , kuruluşlarının gerektirdiği blok zinciri ağını ve protokolünü dağıtabilir .

Bu “Herkes için Blockchain” yaklaşımı, evrensel uygulama ve yeni teknolojinin ulaşımı ile kripto dünyasında yeni bir gelişme dönemi başlatacağım. Bir blok zincir ağ yaratma hizmetleri sağlayıcısı olan ARK , geçtiğimiz günlerde umut vadeden platformunun bir betik güncellemesini açıkladı. ARK, aynı anda birden çok blok zincirin kolay ve sorunsuz şekilde konuşlandırılmasını sağlar.

ARK Hedeflerine Nasıl Ulaşacak ?

Bu olağanüstü vaat yerine getirmek için, farklı şirketler herkes için yeterince kolaylaştırmak için çeşitli teknikler üzerinde çalışıyorlar. ARK, platformun son derece esnek ve ölçeklenebilir olmasını sağlayan, kolay adapte olabilmek için sonsuz kullanım kutuları içeren sanal bir örümcek ağı geliştirdi.

ARK ayrıca kripto para birimleri ile ilgili temel konuları çözmeye hazırlanıyor. Bu konulardan birisi bitkisel, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere büyük kripto para birimleri üzerindeki sikkeleri sonsuza kadar ticaret etmektir. ARK, benzersiz özelliklerin her birini kullanabilme kabiliyeti ile büyük madeni paralar arasındaki ücretsiz etkileşime olanak tanıyan bir SmartBridge teknolojisi geliştirdi . Örneğin ARK aracılığıyla, ARK’nın son derece kolay arayüzü kullanırken Ethereum ağının akıllı sözleşmeler özelliğini kullanabilirsiniz .

Ana Komut Dosyası Güncellemesi

ARK ekosistemi güçlü bir şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir, ancak diğer alfa gibi, hizmet hazır olmadan zırhta bir miktar yılan bulunması muhtemeldir. Bu amaçla ARK , son ekosisteminin senaryosunu dolaylı olarak dünyadaki hackathons ve konferanslar aracılığıyla serbest bırakıyor .

Bu sürümle birlikte, blok köprü hizmetleri sağlayıcıları gerçeklerin denetimi ve test edilmesi için gerçek kullanıcıların elindeki platformun sınırlamalarını ve çalışmasını test etmeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, yeni güncellemeyle, paralel olarak inşa edilmiş ARK ana blok zincirinin üzerine inşa edilecek kendi bağlı blok zincirlerini oluşturabilecekler. ARK kurucularından Travis Walker şunları söyledi:

“Ethereum ve ERC20 simgelerinin aksine. tüm ark klonlanmış zincirlerin ark ekosistemine bağlanacak kendi blok zincirleri olabilir. Özelleştirilebilir olacaklar, blok zamanlarınızı, delege sayısınızı ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Bu, ARK ana şelesine sıkışmadan tam bir özgürlük ve bağımsızlık verir, ancak yine de tüm ekosistemi kullanma kabiliyetine sahipken ”

İsteğe bağlı Blockchain , yeni platformun bir diğer kullanışlı özelliğidir. Kullanıcıların blok zincirinin bu basmalı düğüm uygulaması, dünyadaki blok zincir adaptasyonunun geleceğini şekillendirecek tamamen benzersiz bir yaklaşımdır.

ARK Resmi Web Sitesini ziyaret edin: https://ark.io/

 

 

Kaynak : TheMerkle

Yorum Yap