1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Ark Investment CEO’su ” Bitcoin, Apple’dan Daha Büyük Bir Fikir ”

Ark Investment CEO’su ” Bitcoin, Apple’dan Daha Büyük Bir Fikir ”

Ark Investment CEO’su ” Bitcoin, Apple’dan Daha Büyük Bir Fikir ”

Ark Investment Management CEO’su Catherine Wood,Bitcoin’nin Apple’dan “daha büyük bir fikir” olduğunu CNBC’ye açıkladı.

“Bir sürü insan şunu söylemektedir” Bunu bir trilyon dolara yaklaşan Apple ile kıyaslamayın “dedi, ama bu Apple’a göre çok daha büyük bir fikir.”

Fonunun doğrudan bitcoin sahibi olamayacağını söyledi. Ark Investment Management, 2015 yılında Bitcoin Investment Trust hisselerini satın aldı .O sırada Bitcoin 250 dolardan aşağı işlem görüyordu.

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin Yatırım Hakları tahmininin doğru olduğu kanıtlanırsa , Bitcoin Investment Trust’ın 2022 yılına kadar üç kat artabileceğini öngörüyor .

Şu anda, Barry Silbert’in Grayscale Investments’ın en önemli ürünü olan Bitcoin Investment Trust, kurumsal pazardaki yatırımcılara sunulan, ABD pazarındaki halka açık biteşik yatırım aracıdır. Bitcoin ETF’lerine başvuran firmaların çoğunun aksine GBTC, türev sözleşmelerde işlem yapmak yerine doğrudan varlıklarını elinde tutar.

Hisse senetlerinin varlığın net varlık değerine (NAV) göre önemli miktarda işlem yapması nedeniyle, güvenin yatırımcılara olan değeri tartışmaya tabi tutulmuştur. Ağustos ayı boyunca bir noktada, GBTC hisse senetleri, Ekim ayında % 20’ye düşmesine rağmen, NAV’ı iki katına çıkarmak için sıçradı.

Lee , prim fiyatına rağmen “688 dolarlık GBTC ve% 20’lik NAV primiyle bitoine maruz kalmanın çekici bir yolu” diye bir rapor yazdı; NAV spreadinin yanlış olduğunu belirtti çünkü havada bırakılan fiyatın faktörünü etkilemediğini belirtti. Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold’dan , bitcoin çatallardan oluşturulmuş altkaynaklar. Lee raporunu yazarken, bu kıymetler GBTC hisselerinin NAV’ına 53 dolar ekledi.

 

 

 

Yorum Yap