1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Avrupa’daki 10.000 eczaneye uygulanacak Embleema Sağlık Blok Zinciri

Avrupa’daki 10.000 eczaneye uygulanacak Embleema Sağlık Blok Zinciri

Avrupa'daki 10.000 eczaneye uygulanacak Embleema Sağlık Blok Zinciri

Kullanıcıların sağlık verilerini birleştirmelerini, sahiplenmelerini ve paylaşmalarını sağlayan bir blok zinciri olan Embleema, hastaların sağlık verilerini eczanelerden ve sağlıktan doğrudan indirmelerini sağlamak için Avrupa’da bir eczane yazılım grubu olan Pharmagest Interactive ile ortaklıklarını duyurdu.

Stratejik ortaklık, hastalar ve eczaneler için blok zinciri tabanlı uygulamaların ortak geliştirilmesini ve Embleema’nın Pharmagest’in Avrupa’daki 10.000’den fazla eczaneden oluşan geniş ağında ticari dağıtımını daha da hızlandıracak. Hastalar sağlık verilerinin kontrolünü, bütünlüğünü ve izlenebilirliğini garanti etmek için blockchain teknolojisini kullanarak ileri klinik araştırmalara katılmak için bireysel erişim kazanacaklar. Ortaklık aynı zamanda Pharmagest’in reçeteli verilerini halihazırdaki eczane müşteri ağı aracılığıyla sayısallaştırmakta olan hastalar arasında hizmetlerinin benimsenmesini ölçeklendirmesini sağlayacaktır.

Temmuz 2018’de, Embleema, ABD’deki HastaTruth’u başlattı ; Bu, hastaların sağlık geçmişlerini dağınık sağlık kayıtlarından bir araya getirmelerini sağlayarak, sağlık hizmetleri veri paylaşımları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayan ilk blok zinciri tabanlı kişisel sağlık kayıt sistemi. Hastalar, klinik araştırmalara aktif katılımları karşılığında token alırlar.

Blockchain, tüm işlemlerinin distributed ledgers ‘e kaydedilmesi nedeniyle, üçüncü tarafların hareketleri doğrulama ihtiyacını ortadan kaldırarak, hastaların verilerini merkezden uzak bir pazarda sahiplenmelerini sağlar. Hastalar sağlık bakım verilerinin tam denetim izine erişebilir ve akıllı sözleşmeler yoluyla otomatik ödeme alırlar.

Pharmagest CEO’su – Thierry Chapusot ;

“Sağlık sektöründe, verileri korumak ve hasta için şeffaflığı sağlamak için kilit bir teknoloji haline gelen kader teknolojisinin muazzam potansiyeline inanıyoruz. Embleema tarafından geliştirilen sistem, ilaçların etkinliğini ve güvenliğini daha iyi izlemek için merkezi olmayan ve veri paylaşımı ön plandadır. Dünya standartlarında bir ekiple, Embleema, ilaç endüstrisindeki kilit ortakların yenilikçi ilaçlar için pazara sunma süresini kısaltmanın bir aracı olarak çalıştığı ve ürettiği bir çözümle potansiyelini zaten göstermiştir. Dağıtımına katılma fırsatı için çok heyecanlıyız ve Grubumuzla tamamlayıcı sinerji yaratmaya istekliyiz ”dedi.

Pharmagest ile olan stratejik ortaklık, Embleema’nın merkezi olmayan sağlık veri pazarının gelişimini hızlandırmasına, hastaların ilgili sağlık verilerini paylaşma ve toplama konusunda araştırmacılarla bağlantı kurma ve ilaç geliştirmeyi hızlandırmalarına yardımcı olacak. Pharmagest, ağındaki hastalara araştırmaya katılmaları için bir fırsat sunan, Avrupa’da lider bir ortak olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap