1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Başkan Trump, bir sonraki büyük Bitcoin rallisini ateşleyen kişi mi olacak?

Başkan Trump, bir sonraki büyük Bitcoin rallisini ateşleyen kişi mi olacak?

Başkan Trump, bir sonraki büyük Bitcoin rallisini ateşleyen kişi mi olacak?

Bir servet ve yatırım yönetimi şirketi olan Gerber Kawasaki’nin Başkanı ve CEO’su Ross Gerber, 55K Twitter takipçisine, Başkan Trump’ın dev bir Bitcoin toplantısı düzenleyip düzenleyemeyeceğini sordu.

” Sadece söylüyorum. Kripto ölmedi. Benimkileri satmadım ve gitmiyorum. ”

Bu ilginç tweetin nedenlerinden biri, Başkan Trump tarafından Twitter aracılığıyla yeni Beyaz Saray genelkurmay başkanlığına atanan ve kripto para birimi dünyasında en olumlu politikacılardan biri olarak çıkan Mick Mulvaney olabilir.

Haziran 2018’de düzenlenen bir fintech konferansında, “İnsanları pazara girmeden yasa ve yönetmeliklerin saçma uygulamaları yoluyla caydırmayacağız” dedi.

Diğer bir neden ise elbette Trump’ın Federal Reserve’le olan savaşı. Trump, Fed politikasının ve bir bütün olarak Federal Reserve’in vokal eleştirmeni oldu ve bunu ekonomiyle ‘tek sorun’ olarak nitelendirdi. En son faiz artırımı, halihazırda yaygına yalnızca yakıt ekledi.

Bazı yatırımcıların Fed ve Trump arasındaki bu “savaşı” Bitcoin için potansiyel olarak olumlu bir sonuç doğuracak bir durum olarak görmeleri şaşırtıcı değil.

Yorum Yap

Yorum Yap