İlginizi Çekebilir
Siacoin Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Yeni Başlayanlar
  3. Bir Başka İnternet’ten Para Kazanma Yöntemi : Drop Shipping

Bir Başka İnternet’ten Para Kazanma Yöntemi : Drop Shipping

Drop Shipping : Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Drop shipping stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir

Bir Başka İnternet’ten Para Kazanma Yöntemi : Drop Shipping

İnternet’ten para kazanmak için elimizde bir çok seçenek bulunmakta , Kripto paralar , affilate marketing , e-ticaret , drop shipping vb. daha aklınıza gelebilecek bir çok seçenek bulunmakta. Önemli olan iyi bir araştırma , her gün belli bir süre seçtiğiniz iş modeline biraz zaman ayırma ve mesai harcama  yeterli olacaktır.

Genellikle site kripto paralar üzerine yoğunlaşmış olsada İnternet üzerinden insanların para kazanabileceği tüm fırsatlara da yer vermeye çalışıyoruz , sonuçta devir TEKNOLOJİ ve Sanal bir ekosistem üzerine yoğunlaşıyor ve istediğiniz zaman oturduğunuz yerden para kazanılabilecek bir sürü fırsatlar var . Bu konumuzdada bu iş modellerinden biri olan ” Drop Shipping ” üzerinde durmak istiyorum.

Öncelikle Drop Shipping Nedir ?

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Drop shipping stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir.

Eğer başlangıç için yeterli bütçeniz yoksa, Drop shipping  aslında tam size önerebileceğimiz yöntemlerden biridir. Drop shipping’de esas konu sizin çeşitli platformlarda ürünün reklamını yapmanız , bir nevi onu alıcılara ulaşabilecek şekilde pazarlamanızdır. Sistemi oturtabilirseniz geriye kalan kısım, kar koyarak sergilediğiniz ürününüzü sipariş veren müşterinin, ücreti size ödemesi sonrasında , ürünü elinde bulunduran tedarikçiye sanki siz alıyormuşcasına, müşterinin iletişim/adres bilgilerini verip, ürünü buraya yollamalarını istemektir. Teoride böyle gözüksede drop shipping aslında çok ayrıntılı bir sistem olduğu için bu yazıda size genel  hatlarıyla anlatmaya çalışıp, nasıl uygulandığından ve avantajlarından bahsedeceğiz.

Drop shipping  günümüzde Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde çok kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemle hem ürünün sahibi hem de pazarlayan kişi kazanır. Yurtdışında uzun yıllardan beri var olan bu yöntem ülkemizde daha yeni yeni gelişmeye başladı.Amerika gibi pazarın büyük olduğu ülkelerde drop shipping yaparak tahmin bile edemeyeceğiniz rakamlara kazanç olarak ulaşanlar var.Türkiyede bunun örneklerini Hepsiburada , Gittigidiyor vb sitelerde görebiliriz.Uluslararası örnekler arasında  Amazon,Aliexpress, Ebay gibi sitelerde de drop shipping yapıldığını söyleyebiliriz.

Peki Drop Shipping Nasıl Yapılır ?

Satmasını düşündüğünüz ürünü bulduktan sonra tedarikçiniz ile anlaşabilir, daha sonra ürünü Amazon, Ebay gibi sitelerde listeleme yapıyorsunuz.  Bundan sonra geriye kalan tek şey, sipariş aldığınızda, bu talebi tedarikçinize iletmeniz.

Bir e-ticaret sitesinde yüzlerce ürünü listelemek ve bunları yönetmek gerçekten hiç de kolay değil, ürünleri satan tedarikçiler de öyle.Drop Shipping nasıl yapılacağı , örnekleri YouTube ve Google üzerinden bir çok ücretli/ücretsiz eğitim kaynaklarına ulaşıp biraz araştırma ve zaman harcayarak bu iş modelini öğrenebilirsin.

Avantajları

  • Dropshiping sisteminde pazarladığınız ürünler için depo ücreti ödemenize, ürünleri bir yerde satışa hazır hale tutmanıza gerek yoktur. Bu işi sizin yerinize tedarikçiniz halletmiş olur. Dolayısıyla hiç satış yapmasanız bile depo ücreti ödemediğiniz için, maliyet açısından etkilenmezseniz.
  • Aracı olduğunuz için kargo ücreti ödemenize, kargo firmasıyla anlaşmalar yapmanıza, ürünleri kargoya teslim etmenize gerek yok . Ürünlerin kargolamasını tedarikçi firma üstlemiş olur.
  • Stok probleminiz olmaz.
  • Sadece satış başına komisyon ödersiniz. Satış yapmazsanız, Amazon Ebay gibi sitelere ücret ödemezsiniz.
  • Birden çok tedarikçi ile çalışabilirsiniz.
  • On binlerce çeşit ürünü depolama sorununuz olmadığı için istediğiniz kadar ürün ekleyebilir (bazı platformlarda sınırlı), facebook, Instagram, twitter gibi sosyal medya platformlarında da sergileyebilirsiniz.
  • Şirket kurmanız gerekmez. Unutmayın ki siz sadece aracısınız ve sattığınız ürünlerin vergisini aldığınız firmalar ödüyor. Bu durumda ancak iyi bir gelir elde ederseniz gelir vergisi ödemek durumunda kalabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için muhasebecinize danışabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap