Connect with us

Bitcoin Borsası Kraken,Büyük Sistem Güncellemesi Sonrası Tekrar Aktif

Bitcoin

Bitcoin Borsası Kraken,Büyük Sistem Güncellemesi Sonrası Tekrar Aktif

Bitcoin borsası Kraken, sunucuların aşırı yüklenmesi ile ilgili sorunları hafifletmek için planlanan sistem güncellemesini tamamladıktan sonra ticaretin tekrar aktif olduğunu açıkladı.

Borsa’nın yetkilileri tekrar çevrimiçi duruma getirildikten sonraki ilk anlarda, “tüm siparişlerin dolması ve beklendiği gibi yürütülmekte olduğu” kaydedildi. En son güncellemelerden sonra Kraken, sipariş defteriyle ilgili sorunları araştırmak için borsayı duraklatmaya başladı.

Güncellemeler sırasında tüm müşteri fonları güvende tutuldu. Olaydan kaynaklı bazı önemli bilgilerin notları ;

Ticari

  • Tüm siparişler, ticaretten önce iptal edildi
  • Daha önce açık emirlerdeki tüm fonlar, kullanılabilir bakiyelerin kullanıcılarına geri verildi
  • Marj pozisyonları açık kalacak
  • Yeni marj pozisyonlarının oluşturulması en az 48 saat boyunca devre dışı bırakılmıştır.
  • Dikkat: Müşteriler, piyasa emirlerine dikkat etmeli ve likit olmayan bir piyasada limit sipariş fiyatlarını kontrol etmelidir.

Finansman

  • Para çekme işlemleri devre dışı bırakılmış ve en az 12 saat süreyle devre dışı kalacak (bu süre zarfında Kraken anormallikler için yeni sistemi izleyecek)
  • İşlemden kaldırılan tüm işlemler 31 Ocak 2018’e kadar sıfırlanacak (UTC)
  • Marj konumu, açık ve rollover fees 31 Ocak 2018’e kadar (UTC) % 0,005’e düşürülür.

Yeni Hesaplar ve Aşamalı Güncellemeler

  • Yeni hesapların doğrulanması gecikecek, Kraken şu anda en düşük önceliği, yeni yükseltmelerin halledildiğinden emin olana kadar sürdürüyor
  • Mevcut hesapların kademe kademe güncellemeleri, yeni hesapların üzerinde öncelik sahibi olacak

Şirketten yapılan açıklamada ;

“Duruşumuzun neden olduğu belirsizlik için özür dileriz. Planlanan aksama süresi eski ticari altyapımızı yeni bir ticaret motoruyla değiştirmekti , bu müşteriler tarafından uzunca bir süre için sorulan bir gelişme ve uzun süredir uğraşıyoruz. Yeni ticaret motorunun olmasını istediğimiz kadar iyi yapmamız için biraz daha işimiz var, ancak bunun değiştirilmesi daha iyi bir ticaret tecrübesine sahip olmak için önemli bir ilk adım oldu.Sistemimiz, tüm testlerin geçtiği kalkınmada çoğaltılıyor. ”

“Ancak, yeni ortamına taşındığında, regresyon testleri izini bulmanın oldukça zor olduğu kanıtlanmış bir durum buldu. Müşteri deneyimini iyileştirmek için yapmayı planladığımız eylemlerin durması ve açıklamalar hakkında daha fazla bilgi, önümüzdeki günlerde yayınlanacak retrospektif bir Kraken blog yazısı aracılığıyla sağlanacaktır. İşlem şimdi devam ederse, motorun performansı yakından izlenecek.Önümüzdeki günlerde gerçek zamanlı güncellemeler ve önemli duyurular için lütfen status.kraken.com adresini ziyaret etmeye devam edin. “

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Daha fazla Bitcoin

To Top