İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin cüzdanlarını hedefleyen malware , Fornite yeni sezon hile paketinin içine saklandı

Bitcoin cüzdanlarını hedefleyen malware , Fornite yeni sezon hile paketinin içine saklandı

Bitcoin cüzdanlarını hedefleyen malware , Fornite yeni sezon hile paketinin içine saklandı

Fortnite yeni sezon hile paketi, Bitcoin cüzdanlarına erişip çalmak için kötü amaçlı yazılım içeriyor.

Yeni sezon ile yeni ödüller ile birlikte yeni zorluklarda getiriyor. Her online oyunda olduğu gibi bazı oyuncular ödüllere daha kısa yoldan daha üst sıralara çıkabilmek için hile arayaşına geçmekte.

Fornite ‘ın yeni 6.Sezonun başlaması ile birlikte , Bazı Fortnite hile araçlarının içine bitcoin cüzdanlarına erişip çalınabilecek kötü amaçlı yazılım içerdiği bildiriliyor. Malwarebytes Labs, YouTube’daki araçları sunan videoları buldu. Bu araçlar, platformu tekliflerini tanıtmak için kullanabilecekleri araçlar için oldukça yaygın olduğunu söylediler.

Hile paketini almak için ziyaretçilerin birkaç farklı siteye götürecek bağlantıları tıklamaları gibi çeşitli adımlardan geçmeleri gerekiyor. Sonunda, dosyanın adını içeren bir sayfa ve aşağıdan “İndir” düğmesi görecekler. Raporlama süresi itibariyle indirme sayacı, 1094 kez indirildiğini görülmekte.

Dosya, veri çalma kapasitesine sahip Trojan.Malpack olarak algılanır, bu durumda Bitcoin cüzdan verileri içerir.

Veriler, daha sonra, bir POST komutuyla 5 (nokta) 101 (nokta) 78 (nokta) 169 IP adresine dayalı olarak, Rusya Federasyonu’ndaki bir /index.php dosyasına gönderilecektir.

Bir diğer önemli nokta ise, ” Read me ” dosyasının ayrıca kullanıcıların 80 dolardan fazla Bitcoin için ek aldatma paketleri satın alabileceğinden bahseder.

Truva aslında yeni bir tehdit değil ve onu yok etmek için birçok araç mevcut olsa da, yine de zarar verecek ve daha sonra ciddi bir temizlik gerektirecektir.

Malwarebytes Labs’in kötü amaçlı yazılım akıllı analisti Christopher Boyd’dan alıntı yaparak, “Kazanmak harikadır, ancak işi yapmak için büyük bir kişisel bilgi kesimini riske atmaya kesinlikle değmez.” açıklamasında bulundu.

 

Yorum Yap

Yorum Yap