İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Fiyatını (BTC) 8,000 Doların Üzerine Çıkaran 5 Sebep

Bitcoin Fiyatını (BTC) 8,000 Doların Üzerine Çıkaran 5 Sebep

Bitcoin Fiyatını (BTC) 8,000 Doların Üzerine Çıkaran 5 Sebep

Bitcoin ( BTC ) fiyatları 7000 $ dolar seviyelerinde gezinirken tekrardan 8000 $ üzerine çıktı.Bu durum alıcıların ilgisinin henüz geçmediğini ve Bitcoin’nin fiyatını arttıran faktörlerin hala güçlü olduğu görüldü.

Geçtiğimiz günlerde BTC bir dönüm noktasındaydı.Potansiyel olarak BTC ‘de bir düşme görülüyordu , ancak bu durum değişerek yönünü birden yükselişe çevirdi.

Bitcoin’nin bukadar güçlü tepki göstermesinin 5 nedeni ;

  • Bekletilen Tether ‘lar : USDT tokenlerinin geçtiğimiz günlerde kendi ticaret payı düşüşteyken saklamayı seçilirken , bu gibi bir hareket yapılarak USDT ticaretinde BTC fiyatlarını kolayca arttırak hacimlerde 2 ‘ye katlandı.Bunun kanıtı USDT işleminin en aktif olduğu Bitfinex ve Binance borsalarındaki 1. sıradaki fiyatlandırmaları görülmektedir.USDT işlemlerinde 7700 $ seviyelerinde işlemler görülmekte.
  • Japonya Çıldırıyor : Bitcoin ‘deki olumlu ilerleyiş, Batı ticaretinin ilk saatlerinde  yükselmeden önce Japonya tarafından yönetildi.
  • ABD ‘li Alıcılar Geri Deniyor : ABD’li alıcılar geçici olarak geri dönüyor, muhtemelen ABD vergi mevsiminin sona ermesini bekliyor. ABD’li alıcılar, piyasalara yeni fiat enjekte eden en büyük demografiklerden biridir. GDAX işlemleri BTC’yi, Bitfinex seviyelerinin hemen altında, dolar bazında güçlü bir yukarı yönlü teklif gösteren 7.727 $ seviyesinde görüyor.
  • Olumlu Duyarlılık İadesi: Belki de alıcılar aralarında beklerken, piyasalara bir kez daha atlamak için uygun bir an bekliyorlardı. Bir gecede ikiye katlanan hacimlerle, trendi artırmak için yeterli yatırımcılar vardı. Ek olarak, altcoinlerin güçlü performansı piyasalara daha fazla güven verdi ve BTC kısa bir süre sonra izledi.
  • Bot Ticareti: Ani ve dramatik hareketler bazen algoritmaların tetiklenmesinin sonucudur. Bu noktada, insan duyguları karışımı vurduktan sonra neler olabileceği bilinmemektedir ve bazıları daha düşük seviyelere ani bir düzeltme beklemektedir. Fiyat artışı son birkaç güne kıyasla abartılıyor ve algoritmik ticaret sebebi olabilir.

 

Kaynak : Cryptovest

Yorum Yap

Yorum Yap