İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Bithumb hakkında açılan davayı kazandı : Hakim, Kaybedilen fonlardan onları sorumlu tutmuyor

Bithumb hakkında açılan davayı kazandı : Hakim, Kaybedilen fonlardan onları sorumlu tutmuyor

Bithumb hakkında açılan davayı kazandı : Hakim, Kaybedilen fonlardan onları sorumlu tutmuyor

Ahn Park adlı bir kullanıcı, hesabındaki 355.000 $ ‘lık fonunu başarıyla kullanan ve hesapta yalnızca birkaç kuruş bırakan bilgisayar korsanları tarafından erişildiğini iddia ederek, dünyanın en büyük kripto borsasına karşı bir dava açtı.

Hackerın, Park’ın hesabı üzerinde birkaç saat boyunca kontrolü ele geçirdiği, bu sırada tüm nakit bakiyelerini Ethereum’a devrettiği söylendi.

Park, Bithumb’un güvenlik eksikliğini olayın ana nedeni olarak suçlayarak, sunucularında güvenlik sorunu yaşandığını iddia etmesine rağmen, hala sorunu giderilemeyen kritik meseleler olduğunu belirtti.Ayrıca Park, borsaların yükümlülüklerini ve güven yükümlülüklerinin güvenlik ihlallerini karşılayıp karşılamadığını da sorguladı.

Seul merkezli borsa savunmasında , bir finansal şirket, elektronik finansör veya elektronik finans asistanı olmadıkları için zarardan sorumlu tutulamayacağını savundu.Ayrıca, bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirilen ETH işlemleri hakkında onu uyarması için 10 SMS mesajı göndererek Park’a görevlerini yerine getirdiklerini iddia ettiler.

Tüm gerçekleri ve her iki tarafın argümanlarını da değerlendirdikten sonra mahkeme, Bithumb’un finansal bir şirket olmadığı konusunda karar verdi ve çoklu SMS uyarılarının borsadaki mütevelli görevlerini yerine getirdiğine dair yeterli bir kanıt olduğunu düşündü.

Hakim ayrıca, kripto para biriminin “esas olarak spekülatif araçlar” olarak kullanıldığı için elektronik bir ödeme aracı olarak kabul edilemeyeceğini belirtti.

Daha önce yapılan bir açıklamada, Güney Kore Mali Denetleme Komisyonu, Bithumb’ın şu anda 12 Kasım’daki sunucu kesintisi nedeniylede bir sınıf dava ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap