Connect with us

Madencilik

Bitmain ,“Antminer Z9 mini” madencilik donanım ürününü piyasaya sürdü

Bitmain Technologies Ltd, Equihash algoritmasına dayanan “Antminer Z9 mini” kripto para birimi madencilik donanım ürününü piyasaya sürdü.Proof-of-Work [PoW] madenciliği algoritmasına ek olarak, Zcash gibi çeşitli gizlilik odaklı kripto para birimleri kullanılır.

Bitmain, Pekin, Çin merkezli bir kripto madenciliği donanım üreticisidir. Bitmain, Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi ve Uygulamaya Özel Entegre Devre [ASIC] çiplerinin tasarımcısıdır.Üretim firması, en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan Antpool’u işletmektedir.

Zcash [ZEC], işlemleri sırasında kullanıcılarına mahremiyet ve şeffaflık sunan merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Zcash ödemeleri halka açık bir blockchain’de yayınlanacak.

Zcash, Zcash ASIC madencilerinin ilerlemesini önlemek için Equihash [PoW] kullanmaktadır. Zcash, bilgisayar oyuncuları arasında yaygın olarak kullanılan bazı genel amaçlı GPU ile bilgisayar donanımı kullanılarak çıkarıldı. Zcash gizlilik konusunda yeni bir kriter belirlemeye çalışıyor.

Bitmain resmi web sitesine göre, Antminer Z9’un gönderileri Haziran 2018’den başlayacak. Ürün şimdi resmi web sitesinde mevcut. Antminer Z9,Bitmain tarafından 1999 $ olarak fiyatlandırıldı.

 

Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Madencilik

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top