1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Bitmain , Blockchain’de Özel Merkez Bankaları Oluşturmak İstiyor

Bitmain , Blockchain’de Özel Merkez Bankaları Oluşturmak İstiyor

Bitmain , Blockchain’de Özel Merkez Bankaları Oluşturmak İstiyor

Dünyanın lider kripto para madencilik donanım üreticisi olan Bitmain, yeni yatırımlara yatırım yapmak istiyor.Bu şaşırtıcı bir durum değil ancak şirketin son hedefi bir blockchain adına tam bir süpriz. Bitmain,blockchain teknolojisinin üstünde özel merkez bankaları oluşturmayı hedefliyorlar.

“ Merkez bankası ” ve “kripto para” terimlerinin bu kadar iyi karışmadığı açıktır ama bu, şirketlerin kendi blockchain tabanlı banka çözümlerini oluşturmaya çalışmalarını engellemedi.Bazı nedenlerden dolayı, Bitmain blok zincirinde özel merkez bankaları sağlamayı hedefliyor.

Bitmain için Tuhaf Bir Plan

Daha spesifik olarak, kripto para birimine sahip olan herkes zaten kendi bankasıdır. Bu ekosistemin bir parçası olmak için merkezi birimlere ihtiyaç yoktur. Yine de, Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu , her iki dünyayı birleştirmek için parlak bir gelecek görüyor.Fiat ve cryptocurrency arasındaki boşluğu kapatmak her zaman zor olacaktır. Blockchain tabanlı bir bankanın da bu konuda herhangi bir cevap vermesi gerekmeyebilir.

Kullanıcı deneyimleri yaratmada özel bir merkez bankası daha iyi olurdu. Bitmain bu özel merkez bankası modeliyle çok ilgileniyor.Şirket özel kripto paralarını kesinlikle ilginç bir hizmet olarak sunmayı hedefliyor.Aynı zamanda, bir amaca hizmet etmeyen daha fazla kripto paraya ihtiyaç duymuyoruz.Herhangi bir banka ile bağlantılı herhangi bir şey, daha açık nedenlerle, incelenecek ve göz ardı edilecektir.

Şimdilik Bitmain yatırım yapmak için birkaç düzine başlangıç ​​için arayacaktır. Mevcut merkez bankalarının normal görevlerini tamamlamak için yetersiz oldukları açıktır. Üstelik, ortalama tüketici de bu kurumlara inanmamaktadır. Bitmain’nin bu anlamda oynamayı amaçladığı rol, şu an itibariyle hala belirsizdir. Yeni iş girişimlerini keşfetmek her zaman olumludur, ancak bu fikir çok fazla soru ortaya çıkarmaktadır.

Kaynak : Livecoinnews

Yorum Yap

Yorum Yap