1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitmain,İsviçre Crypto Valley ‘de Yeni Bir Yer Açıyor

Bitmain,İsviçre Crypto Valley ‘de Yeni Bir Yer Açıyor

Bitmain,İsviçre Crypto Valley ‘de Yeni Bir Yer Açıyor

Bitcoin şirketleri her zaman varlıklarını genişletmek , sınır ötesine erişebilmek için büyük çabalar göstermektedirler.Bu özellikle madencilik donanım üreticileri için çok önemlidir.

Bitmain , şuanda bu endüstrisindeki en önemli şirket.Geçenlerde açıklamasında Crypto Valley ‘in başkenti Zug ‘da yeni bir yer kurma planlarını açıkladılar.Çinli şirketin bu ilginç kararı ile İsviçre’nin bu küçük kesiminin gitgide çok dikkat çektiği açıktır.Hatta böyle giderse tüm Kripto ekosisteminin Avrupa merkezi haline gelebilir.

Crypto Valley , hızlı bir şekilde kripto dünyasında adeta bir fenomen haline geldi.İsviçre’nin bu küçük kısmı Blok zincir ve dijital para birimlerine açıklık getiriyor.Bitcoin’i kullanarak bazı kamu hizmetleri için ödeme yapmak da mümkündür. Dahası, yerel “hükümet” ICO projeleri için çok uzun süre önce olmayan bir davranış kuralları getiriyor.

Crypto Valley, Bitmain ‘nin  Gelmesini Hoş Karşılamakta

Çinli üretici için, bunlar ilk denizaşırı bir dışarıya açılma değil. Şirketin dünyada çeşitli ülkelerde ofisleri bulunmaktadır. İsviçre’yi bu listeye eklemek, bu noktada mantıklı olur. Daha özel olarak, Bitmain’in küresel genişlemesi, Avrupa’da da bir dayanak noktası kazanıyor demektir. Şimdilik, İsviçre’deki Crypto Valley , kripto ile ilgili olması gereken yerdir. Uzun vadede, bu yeni merkez madencilik donanım üreticisinin müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarına izin verecek.

Bitmain, İsviçre şubesinin şirketin sürmekte olan küresel genişlemesinde kritik bir rol oynayacağından emindir. Cihazların imalatı Çin’nin elinde kalmasına rağmen, bir Avrupa bürosu hareket etmelerini oldukça yardımcı oluyor. Zug, şirkete göre “iyi hukuki istikrar ve güleryüzlü düzenlemeler” olan bölgelerden biridir. Şu ana kadar Crypto Valley kripto endüstrisinde kalıcı bir etki bıraktı. Gelecekte diğer Avrupa bölgelerinin bu örneği izleyip izleyemeyeceğini görmek zamanla belli olucak.

Mevcut eylem planında Bitmain , Crypto Valley boyunca daha yüksek bir istihdam oranı önermektedir . Ayrıca, kendi kendini düzenleyen kuruluşlarla ve Finma ile de aktif olarak iletişim kurmak istiyorlar. Şimdilik, üreticinin İsviçre’de ne tür hizmetleri vereceğini biraz belirsizliğini korumakta. Crypto Valley  ve Bitmain için heyecan verici bir gelecek bekliyor.

Yorum Yap