1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Bitstamp, Avrupa yatırım şirketi NXMH tarafından satın alındı

Bitstamp, Avrupa yatırım şirketi NXMH tarafından satın alındı

Bitstamp, Avrupa yatırım şirketi NXMH tarafından satın alındı

Belçika merkezli yatırım şirketi NXMH ,Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre Bitstamp ‘ı satın aldı.

Bitstamp geçtiğimiz yılın ortaların beri , gözlemciler tarafından düzenli olarak ele alındı. Nihayet şirketi satmaya karar vermenin nedeni, alıcının kalitesinin, teklifin kalitesinin ve endüstrinin konsolidasyonun mantıklı olduğu bir noktada bulunmasıdır. Satışı kabul etmede önemli bir faktör, şirketin misyonu, liderliği ve vizyonunun aynı kalmasıdır.

Reuters tarafından yayınlanan bir haberde, Kodrič, 25 Ekim’de imzalanan anlaşmanın şartlarını açıklamayı reddetti. Kodrič’e göre, Bitstamp 2014 yılında 39 milyon dolarlık bir değerde iken 2016 yılında 60 milyon dolar değerinde idi. Borsa, şuan yapılan açıklamalara göre günlük 100 milyon dolarlık bir ciro da görünüyor.

NXMH, Güney Koreli kripto para birliği Korbit’in de bulunduğu Güney Kore merkezli NXC’nin Avrupa yan kuruluşudur.İki borsada bağımsız olarak çalıştığı söylenir.

Satış’ta , NXMH’nin borsada % 80 hissesine sahip olduğunu görürken, Kodrič % 10 sahipliğini sürdürüyor ve CEO olarak halen hizmet sürdürüyor.2014 yılında Bitstamp’a 10 milyon dolarlık bir yatırım yapan Pantera Capital Management, NXMH’ye olan borsadaki hisselerini de sattı.

Yorum Yap

Yorum Yap