1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. BitTorrent , Tron Ağında Kendi Kripto Parası ” BitTorrent Token ” Başlatıyor

BitTorrent , Tron Ağında Kendi Kripto Parası ” BitTorrent Token ” Başlatıyor

İnternette dosya paylaşımı için eşler arası teknolojiye öncülük eden BitTorrent, kendi kripto para birimini yaratıyor.

BitTorrent , Tron Ağında Kendi Kripto Parası ” BitTorrent Token ” Başlatıyor

Coindesk tarafından paylaşılan bir haberde , Singapur merkezli BitTorrent Vakfı kendi kripto para birimi BitTorrent Token (BTT) hakkında bilgiler paylaştı .Geçtiğimiz yılın Haziran ayında BitTorrent’i satın alan Tron tarafından geliştirilen tron ​​protokolünü kullanacak.Dosya paylaşım yazılımı şirketi 100 milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Tron’un kurucusu ve BitTorrent’in CEO’su Justin Sun bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Dev bir adımda, dünyadaki yüz milyonlarca kullanıcıya blok zinciri tanıtabilir ve içeriklerini doğrudan web’de başkalarına dağıtacak araçlarla yeni nesil içerik oluşturucuları güçlendirebiliriz.”

Token oluşturma planı , BitTorrent’in Ağustos sonunda açıkladığı Project Atlas ’ın duyurusunu izlemekte. Project Atlas, P2P yazılımının yeni bir yinelemesidir. Kullanıcılara dosyaları paylaşırken kripto harcamaları ve kazanmak için bir yol sağlar.

İlgili Yazı

BitTorrent’in Satın Alınmasıyla Beraber Tron’daki Fiyat Artışı

Mevcut sistemde, kullanıcıların bir şey indirebilmeleri için sisteme bir dosya koymaları gerekir. Sun’ın bir YouTube videosunda açıkladığı gibi, kullanıcının indirmeyi tamamladıktan sonra bir dosyayı ağda tutmaya teşvik edilemiyor.

BTT ile, kullanıcılar birisine dosya gönderebilir ve daha fazla bant genişliği için ödeme yapabilir, böylece daha hızlı indirir. Ödeme olanağıyla birlikte, dosya sahipleri ağda daha fazla dosya bulundurma konusunda teşvikte bulunur ve bu sayede belirli bir kullanıcının daha hızlı bir şekilde istediği bir şeyi indirebilir.

BTT bir TRC-10 token olacaktır (ethereum üzerinde çalışan ERC-20 tokenleriyle karşılaştırılabilir). Tokenin CoinDesk ile paylaştığı bildiriye göre, toplam 990 milyar BTT arzı belirlenecek.

BTT, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki hesaplara, token satışlarıyla fon toplamak isteyen girişimcilere yönelik bir liste hizmeti olan Binance Launchpad aracılığıyla sunulacak. Tokenler ayrıca Sun’ın Twitter hesabından duyurulacak türden bir airdrop dağıtılacak. Tron sözcüsü, airdrop hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Token ilk olarak, üzerinde en fazla kullanıcıya sahip olan Windows tabanlı µTorrent Classic istemcisi aracılığıyla çalışacaktır.Şirket, Project Atlas’ın geriye dönük olarak uyumlu olacağını, böylece BTT harcamak veya kazanmak istemeyen kullanıcıların, yeni sistemi kullanmayı tercih edenlerle hala dosya paylaşabileceklerini söylüyor.

Tron ve Project Atlas hakkında daha ayrıntılı bilgi, bu ay San Francisco’da düzenlenecek olan zirvede açıklanacak.

Kaynak : Coindesk

Yorum Yap

Yorum Yap