1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Brave browser , Aylık 5.5 milyon kullanıcıyı aştı

Brave browser , Aylık 5.5 milyon kullanıcıyı aştı

Brave browser , Aylık 5.5 milyon kullanıcıyı aştı

Basic Attention Token (BAT) ve merkezsiz tarayıcı Brave, arkasındaki ekip en son istatistiklerini paylaşarak 5.5 milyon kullanıcıyı aştığını belirtiyor.

Rapora göre, tarayıcı 2018’in başında aylık 1 milyon kullanıcıya sahipti ve gelecekte yeni Brave 1.0 masaüstü tarayıcısının piyasaya sürülmesiyle 5.5 milyona ulaşan büyüme devam ediyor. Bu, kullanıcıların BAT ödülleri kazanabilecekleri tercihli Brave Reklamları içerecektir.

Ekibe göre, tarayıcı başlatıldığından bu yana hızını % 22 artırdı. Ayrıca, brave kullanıcıların % 80’ini oluşturan mobil kullanıcılar arasında önemli bir popülerlik gördü. Tarayıcının Android sürümü Ağustos ayında 10 milyondan fazla indirildi.Başka bir büyüme alanı, içeriği ortaya koymak ve benzersiz finansman ekosisteminden yararlanmak için aktif olarak Brave kullanan doğrulanmış yayıncılardır.

Yaklaşan Exodus blockchain telefonunda varsayılan tarayıcı olarak Brave kullanacak HTC’den onay almasına rağmen, Brave geçen yıl bir miktar eleştiri geldi. Birçoğu, tarayıcı ve BAT ekosisteminin göründüğünden daha merkezileşmiş olabileceğini ve gizlilik politikaları konusunda da tartışmalı olduğunu ileri sürdü.

Yorum Yap

Yorum Yap