1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. BTCTurk ‘ten Ethereum Constantinople Hardforku ile ilgili açıklama geldi

BTCTurk ‘ten Ethereum Constantinople Hardforku ile ilgili açıklama geldi

Türkiye 'nin lider kripto para platformlarından biri olan BTCTurk , yakında gerçekleşecek olan Ethereum Constantinople Hardfork 'u ile ilgili açıklama geldi.

BTCTurk ‘ten Ethereum Constantinople Hardforku ile ilgili açıklama geldi

Türkiye ‘nin lider kripto para platformlarından biri olan BTCTurk , yakında gerçekleşecek olan Ethereum Constantinople Hardfork ‘u ile ilgili açıklama geldi.

İlgili Yazı

Ethereum Constantinople Hardfork Öncesinde Hakkında Bilmeniz Gerekenler

BTCTurk ‘ün Sosyal medya ve Medium hesabı üzerinden paylaştığı bildirisiyle birlikte ” Ethereum blokzincirinde gerçekleşecek olan Constantinople sert çatallanmasını destekleyecek ve Ethereum ana zincirini takip edecektir. ” açıklamasında bulundu.

Ethereum ekibi lideri Péter Szilágyi 7 Aralık 2018’de Twitter hesabından güncellemenin, blokzincir 7.080.000. blokta planlandığını ve tahminen 16 Ocak 2019’da gerçekleşeceğini açıklamıştı.

Yeni bir kripto paranın ortaya çıkmasına neden olan diğer sert çatallanmaların aksine bu çatallanma topluluğun güncellemeyi ortak kararla kabul ettiği bir güncelleme olacak. Şu an bilinen büyük Ethereum cüzdan yazılımları söz konusu güncellemeyi kabul eden yamayı aktif hale getirdi.

Eğer siz de tüm blokzinciri senkronize eden bir Ethereum cüzdanı kullanıyorsanız, 16 Ocak 2019 tarihinden önce yazılımınızın en güncel sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmalısınız. Güncelleme gerçekleştikten sonra, eski versiyon cüzdan kullanıcıları, Ethereum ana blokzincire bağlanamayacağı için ana blokzincirdeki adreslere transfer gerçekleştiremeyecekler.

BtcTurk, güncelleme gerçekleştikten sonra Ethereum ana blokzinciri takip edilecek ve transfer işlemleri Constantinople güncellemesini kabul eden cüzdanlar arasında gerçekleştirilecektir.

Not : BTCTurk, Ethereum çekirdek ekibi tarafından planlanan Constantinople sert çatallanması haricinde yeni kripto para ortaya çıkmasına neden olan diğer çatallanmaları desteklemeyecektir.Constantinople güncellemesi ile herhangi bir kripto para ortaya çıkmayacak olup, bu güncelleme Ethereum çekirdek ekibi tarafından planlanan mecburi bir teknik güncellemedir.

Kaynak : BTCTurk

Yorum Yap

Yorum Yap