1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Çin’in dördüncü en büyük ödeme işlemcisi LianLian, Ripple’a katılıyor

Çin’in dördüncü en büyük ödeme işlemcisi LianLian, Ripple’a katılıyor

Çin’in dördüncü en büyük ödeme işlemcisi LianLian, Ripple’a katılıyor

Çinli ödeme işlemcisi LianLian, bugün duyurulan Ripple’ın sınırları aşan blok zincir çözümlerine dayalı sınır ötesi ödeme çözümüne RippleNet’e katılmaya hazırlanıyor . Ortaklık, bölgeye Ripple’in blok zincir ödeme ağının diğer üyelerine bir ağ geçidi sağlayacaktır.

LianLian, Hong Kong’da 150 milyon kayıtlı kullanıcısıyla lisanslıdır. LianLian, tüccarlar ve Amazon, Ali Express ve eBay gibi büyük online perakende siteleri de dahil olmak üzere tüketiciler arasındaki ödemelerde milyarlarca işlem yapıyor.

Anlaşma şartlarına göre LianLian, Çin e-ticaret pazarına gönderilen küresel ödemelerin Asya, Amerika ve Avrupa’daki diğer RippleNet bankalarından gelen akışını desteklemek için Ripple’in xCurrent ödeme platformunu kullanacak.

XCurrent ile Ödemeleri İşleme:

  • xCurrent , bankaların ve diğer finansal kurumların şu anda RippleNet üzerinden uçtan-uca izleme ve çift yönlü mesajlaşma ile anında göndermek ve sınır ötesi ödemeler almak için kullandığı Ripple’in kısa süre önce yeniden adlandırılmış mevcut kurumsal yazılım çözümüdür . Son zamanlarda ağ, RippleNet Danışma Kurulu ile ortaklaşa olarak geliştirilen ve tüm işlemlerin ağ genelinde standartlaştırılması için bir Kural Kitabı ekledi.
  • The Interledger Protocol (ILP) , Dalgalanma çözümünün omurgasını oluşturur ve anlık ödemelerin çeşitli ağlara gönderilmesini mümkün kılar. Ripple, gelecekteki talepler için küresel ağın ölçeklenmesinin tek yol olduğuna inanıyor.
    “Çin’in e-ticaret pazarıyla ilgili sınır ötesi ödemeler 2017’de 1.07 trilyon dolara ulaştı. Ripple’deki ortak girişim ortaklığı emi Yoshikawa dizini,” Bu ödemeleri daha hızlı ve daha maliyet etkin hale getirmek için büyük bir fırsat var “dedi.

“RippleNet ile LianLian International şimdi tüccarları ve tüketicileri Çin’e daha önce yapamadığı daha hızlı, daha uygun maliyetli ödemeler verebilecek. Diğer RippleNet üyelerini LianLian’a bağlamayı umuyoruz. ”

 

Yorum Yap