1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Çin’in En Büyük Borsalarından biri olan BTCC ticareti askıya aldığını açıkladı

Çin’in En Büyük Borsalarından biri olan BTCC ticareti askıya aldığını açıkladı

Çin’in en büyük borsalarından biri olan BTCC hükümetin talimatları doğrultusunda hizmetlerini askıya almaya hazırlanıyor.

30 Eylül itibari ile Çin merkezli müşterilere yönelik tüm ticareti durduracaklarını açıklayan resmi taahhütte bulunan ilk yetkili oldu.

BTCC Havuz madencileride dahil olmak üzere diğer hizmetlerinin etkilenmediğini hizmete devam edeceğini açıkladı.Şirketin nezaman hizmete döneceği hakkında henüz her hangi bir açıklama bulunmamakta.

Huobi, Çin’in önde gelen bir borsası, TechCrunch’a hükümetten rehberlik almadığını doğruladı.

“Çinli  bir girişim olarak düzenlemelere kesinlikle uyuyoruz, bu arada kullanıcılarımızın çıkarlarını birincil öncelik olarak belirledik. Herhangi bir değişiklik olursa, duyuracağız”dedi.

Wall Street Journal, Pazartesi günü Çin hükümetinin ve ülkenin merkez bankasının döviz bozdurma girişimlerini durdurma niyetinde olduğunu bildirdi. Söz konusu rapor, geçen hafta açıklanan ICO’lar konulu bir yetkiliyi izledi. Bu gelişmeler, Çin’in komünist partisinin bir sonraki önemli toplantısından önce geldi.TechCrunch çok sayıda spekülasyona karşın, hükümet yetkililerinin yakında Çin topraklarındaki ticaret hizmetlerini durdurmalarını söylemek için bir dizi üst borsayı ziyaret ettiği gelişmelerin bilgisine sahip iki kaynak ile doğruladı.

Bu noktada, hükümetin ne zaman olması gerektiğini zorlaştırdığını ve gelecekte hizmetlerin yeniden başlayabileceğini belirtmediğini de anlıyoruz. Çin, Aralık 2013’teki büyük ölçekli kuruluşlar için bitcoin ticaretini yasakladı ve güvenlik endişeleri nedeniyle bu yıl ticarete dört ay süreyle dondurulma emri verdi. Bu yıl zaten 1,7 milyar doları aşan ICO’lar aracılığıyla para toplama eğilimi ve bitcoin ve Ethereum için değerlemelerin artmasıyla birlikte, 2017’de artan bir inceleme altına girdi. 

Kaynak : TechCrunch

Yorum Yap

Yorum Yap