1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Coca Cola ve ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Kullanarak Birlikte Çalışıyor

Coca Cola ve ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Kullanarak Birlikte Çalışıyor

Coca Cola ve ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Kullanarak Birlikte Çalışıyor

Dev içecek şirketi olan Coca Cola, blockchain teknolojisini kullanarak bir proje başlatmak için ABD Dışişleri Bakanlığı ile yan yana çalışıyor.

Reuters’e göre , bu iki kurum  üç şirketle daha çalışıyor ve dünya çapında işçilerin güvenli bir kayıtlarını oluşturmak istiyor.

Coca Cola Blockchain Teknoloji Projesi

Dışişleri Bakanlığı’na göre bu proje, bir devlet kurumu ve blok zinciri teknolojisini içeren konuyla ilgili ilk büyük proje olacak. Hükümetler ve diğer şirketler tarafından, sadece finans sektöründe değil, diğer sosyal alanlarda da blok taşıt kullanımını teşvik etmek için önemli bir çaba vardır.

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından bildirildiği üzere, dünya çapında yaklaşık 25 milyon insan zorunlu çalışma koşullarında çalışmaktadır. Bu davaların çoğu, neredeyse yarısı, Asya-Pasifik bölgesinde yer almaktadır.

Bu veriler bölgedeki önemli işletmelere büyük bir uyarı olduğu için gıda ve içecek şirketleri en büyük baskıyı hissediyor. KnowTheChain tarafından yayınlanan bir çalışma, yiyecek ve içecek şirketlerinin bu sorunu çözmek için önemli bir çaba sarf etmediğini gösterdi ve Coca Cola, KnowTheChain tarafından analiz edilen 10 küresel şirketten biridir.

Şirketin işyeri hakları sorumlusu Brent Wilton şunları söyledi:

“Tedarik zincirimizdeki işgücü politikaları ile ilgili doğrulama sürecinin şeffaflığını ve verimliliğini daha da artırmak için plot proje ile ortaklık yapıyoruz.”

Dışişleri Bakanlığı da konu hakkında görüşlerini bildirdi ;

Depusty Asistan Sekreteri Scott Busby, “Dışişleri Bakanlığı bu yenilikçi blok zinciri tabanlı pilot proje üzerinde çalışmaktan heyecan duyuyor.”

Kaynak : UseTheBitcoin

Yorum Yap