İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Coinbase Kripto Vergi Hesaplayıcısı’nı Başlattı

Coinbase Kripto Vergi Hesaplayıcısı’nı Başlattı

Coinbase Kripto Vergi Hesaplayıcısı’nı Başlattı

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase Kripto vergi hesaplayıcısını başlattı. San Francisco merkezli şirket Coinbase , 13 Mart’ta The Coinbase Blog aracılığıyla konu hakkında bir duyuru yaptı.

Hesap makinesi, ticaretlerini ABD vergi şartlarına uygun olarak tutmak için kullanıcılara gerçek kazançlar ya da kayıplar göstermeyi amaçlamaktadır. Bu fırsatı vergi tavsiyeleriyle karıştırmayın. Coinbase bu etkinliği yönetme yetkisine sahip değil.

The Coinbase Blog’una göre ;
“ Dijital para birimi için vergilerin karmaşık olabileceğini biliyoruz, bu nedenle raporlama araçlarını daha kolay hale getirmek için vergi araçlarımızı güncelledik. Siz ve vergi uzmanınız, vergi dosyalarınızı hazırlamak için aşağıdaki adımlara başvurabilirsiniz . ”

Açıklamaya göre hesap makinesi, platformda geri kazanılan kar veya zararlar hakkında güvenilir veriler üretmede kullanışlıdır. Sonuçlar ilk giren ilk (FIFO) muhasebe yöntemine dayanmaktadır.

Araç birkaç eksiği gösterir . Bu, özellikle Coinbase tarafından sunulan hizmetleri kullanan kullanıcıları, özellikle bu platformda dijital paralar alıp satarak, başka bir platformdan kripto para birimi satın almış olanlar için kullanmadan faydalanabilir.

“ Bu araç, müşterilerimize yardımcı olmak için bir ön kazanç / kayıp hesaplaması sağlar, ancak sonuçları vergi uzmanınızla doğrulamaksızın resmi vergi belgeleri olarak kullanılmamalıdır .”

Vergi beyannameleri hazırlamak için adımlar

İlk olarak , platformda yapılan tüm işlemleri gözden geçirmelisiniz. Kullanıcılardan daha önce yaptıkları tüm faaliyetlerin bir raporunu oluşturmak için Coinbase sayfasına erişmeleri istenir: dijital varlıkların satın alınması, satılması, alınması ve gönderilmesi.

“ Bu rapor, tüm satışlar için Coinbase ücretlerini de içeren tüm satın alımlar ve gelirler için maliyet tabanınızı sağlar. Unutmayın, bu rapor sadece Coinbase hesabınızla ilişkili işlemleri detaylandırıyor. ”

İkincisi , şimdi kazancınızı veya kayıplarınızı hesaplayabilirsiniz. Bunlar, Coinbase platformunda yapılan işlemleri karakterize eden gelirden maliyetler çıkarılarak basit ve otomatik olarak hesaplanır.

Bu adımda, yukarıda belirttiğimiz gibi, araç First In First Out yöntemini kullanır. Coinbase Bloguna göre , “ Bu yöntem, satın aldığınız ilk varlıkların da sattığınız veya değiştirdiğiniz ilk varlıklar olduğunu varsayar. Kazancınız / zararınız, portföyünüzdeki en eski varlıklar için ödediğiniz fiyat ve satış veya takas anında varlık fiyatına göre hesaplanır . ”

Üçüncü olarak , hesaplamalar bittiğinde, vergilerinizi dosyalandırabilirsiniz. Aldığınız bilgileri bildirmenin en uygun yöntemi hakkında bir uzmanla iletişim kurun.

“ Bu araç, müşterilerimize yardımcı olmak için bir ön kazanç / kayıp hesaplaması sağlar, ancak sonuçları vergi uzmanınızla doğrulamaksızın resmi vergi belgeleri olarak kullanılmamalıdır .”

Unutmayın, sadece Coinbase üzerinde kripto para satın almış veya satmış olanlar , FIFO muhasebe yöntemine göre kazanç veya kayıplarını oluşturmak için vergi hesap makinesini kullanabilirler.

 

Yorum Yap

Yorum Yap