İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Coinbase Kurumsal Yatırımcılar için Crypto Custody Hizmetini Başlattı

Coinbase Kurumsal Yatırımcılar için Crypto Custody Hizmetini Başlattı

Coinbase Kurumsal Yatırımcılar için Crypto Custody Hizmetini Başlattı

Coinbase, resmi olarak ” coinbase custody ”  hizmetine başladıklarını açıkladı. Program hala erken aşamasındayken, ilk müşterilerini zaten sahipler ve ilk paralarını kabul ettiler. Custody hizmetleri, büyük finansal kuruluşların varlıklarını sigortalı bir şekilde güvenli bir şekilde yatırmaları için bir yoldur. Bu hizmet, türünün ilk örneği, büyük ölçüde kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesine yol açabilir.

Coinbase Crypto Custody Nedir ?

Custody, genellikle her gün düşündüğümüz bir şey değildir, ama neredeyse tüm yaşamlarımızı etkileyen bir şeydir. Temel olarak konuşmak, velayetiniz varlıklarınızı veya değerli eşyalarınızı (dolar veya altın gibi) depoladığınız yerdir, böylece sizden kolayca çalınamazlar. Örneğin, bankada para bulundurmak sizi fiziksel hırsızlık, yangın, sel ve diğer kayıplardan korur. Ayrıca, bir bankada veya bir veli ile yapılan mevduatlar genellikle sigortalıdır.

Bununla birlikte, kripto para birimine gelince, bir dizi farklı değerlendirmenin yapılması gerekir. Bireyler, kripto para birimini, fiziksel hırsızlık gibi daha önce bahsedilen güvenlik açıklarına karşı dayanıklı bir şekilde tutabilirken, kripto para birimleri hala kaybolabilir veya çalınabilir. Bu, kripto para birimi güvenliği konusunda uzman değilse, özellikle doğrudur.

Ayrıca önemli olan, kurumsal yatırımcıların yüzlerce milyon dolarlık kripto parası olan ve uzun süre güvenli bir şekilde saklamak zorunda kalabilecekleri benzersiz zorlukları da göz önünde bulundurmaktır. Bir birey için, bir donanım cüzdanı veya başka bir soğuk depo gibi bir şey yeterli olabilir. Ancak başarılı bir kesmek için yüz milyonlarca dolar değerinde bitcoin yok olsaydı, ciddi sorunlar ortaya çıkabilirdi.

Custody ‘nin Yararları

Custody hizmetini kullanmanın avantajı üç şekildedir.

İlk olarak, bir vesayet servisinin varlıkların nasıl korunacağını bilmesi için gereken önemli altyapı ve teknolojik deneyime sahip olması gerekir. Örneğin, bir bankaya kasada para biriktirirseniz, cebinize ya da yatağınızın altına koymaktan çok daha güvenlidir. Çünkü bireyler olarak, güvenlik uzmanı değiliz ve yüksek kaliteli bir kasaya ya da zırhlı araç filosuna yatırım yapmaya gücümüz yok. Gözaltına alındığında, bu tür altyapı yatırımlarını uygulayabilirler. Coinbase söz konusu olduğunda, bir hack nedeniyle varlıkları asla kaybetmemişler .

İkinci önemli fayda, bir bakıcının mevduat kabul etmesi halinde, onların bakımı için sorumlu hale gelmesidir. Bu, bir hack veya hırsızlık durumunda, depozitoyu yapan kurumun bu kayıptan kişisel olarak sorumlu olmadığı anlamına gelir.

Bu şekilde düşün. Bitcoin’unuzu bir değişim hizmetinde tutarsanız – bu bir hizmet dışı hizmet değildir ve bu değişim hacklenir, genellikle bitcoin konuşmanız sonsuza dek gider. Öte yandan, saklayıcı bir düzenlemeye sahipseniz, bakıcı, kaybetmekten sorumlu oldukları herhangi bir varlığın sorumluluğunu üstlenmeli ve yerine getirmelidir.

Bir bakıcı kullanmanın nihai ve belki de en önemli avantajı, gözetmenlerin sigortalanmasıdır. Kaybın ortaya çıkması halinde, bakıcı, tüm mevduat sahiplerinin kredilendirileceğinden emin olmak için kendi sigortalarına geri dönebilir.

Kurumsal Yatırımcılara Yol Açmak

John McAfee gibi birçok cryptocurrency yorumcusu, bankalar ve hedge fonları gibi kurumsal yatırımcıların kripto para birimine yatırım yapmasının ardından, kripto varlıklarının değerlemesi ve istikrarının her ikisinin de iyileşeceğini birçok kez dile getirdi.

Bugün, küresel kripto-para piyasaları birleşik olarak sadece bir trilyon doların yarısından azına eşittir. Bu çok para gibi görünse de, küresel finans açısından aslında oldukça küçüktür.

Artık kurumsal paranın kripto-para piyasasına güvenli ve güvenli bir şekilde girmesinin bir yolu olduğu için, zaman içinde genel bir yükseliş eğilimi görebiliriz.

Coinbase bu hizmetleri ücretsiz olarak sunmayacaktır

Coinbase bu hizmetleri ücretsiz olarak sunmayacaktır.Hizmeti kullanmak için her hesap için 100.000 dolarlık bir kurulum ücreti vardır ve her bir hesap minimum 10 milyon dolarlık bir dengeyi korumalıdır.

Bunun üzerine, Coinbase aylık 10 baz puanlık bir ücret ödüyor. Bu, ayda% 0.001’e eşdeğerdir. Bu, 10 milyon dolarlık depozito karşılığında ayda 100 dolarlık bir ücret anlamına gelir. Duyuru, bu ücretin varlıkların değerlemesine göre ücretlendirilip yüklenmeyeceğini veya kripto para biriminin kendisinin yüzdesi olarak ücretlendirileceğini belirtmedi. Şirket, aynı zamanda, benimsenme oranlarının zaman içinde değişmesiyle bu oranların değişebileceğine dikkat çekiyor.

 

Kaynak : blocknomi

Yorum Yap

Yorum Yap