1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. ConsenSys , AMD ile ortak oldu

ConsenSys , AMD ile ortak oldu

ConsenSys , AMD ile ortak oldu

Blokzincir geliştirici şirketi ConsenSys, donanım devi AMD ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı. İşbirliği blockchain teknolojisi için veri çözümlerinin geliştirilmesine yol açması planlanıyor.

ConsenSys projesi Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin tarafından yürütülüyor ve Ethereum blockchain ve akıllı sözleşme sisteminden yararlanan inovasyonları destekleme ve girişimleri destekleme amaçlı.

ConsenSys, 2018’de ETH ve genel olarak kripto pazarının daha da kötüye gitmesiyle birlikte finansal olarak mücadele etti.Bu, yıl sonuna doğru büyük çapta işten çıkarmalara ve bunların nasıl yapıldığına dair bazı tartışmalara yol açtı.

Lubin yaptığı açıklamada, “Blockchain ağlarının bilgisayar gücünü AMD’nin öncü teknolojisi ile güçlendirmek dünyanın dört bir yanında yeni ortaya çıkan merkezi olmayan sistemlerin ölçeklenebilir bir şekilde benimsenmesine büyük yarar sağlayacak.” dedi.

AMD’nin kripto ve blok zinciri alanına dahil olması, özel maden donanımının geliştirilmesi ile başladı. İşinin bu kolu, 2018 ayı piyasasının bir başka kazazedesiydi ve giderek daha düşük satış rakamlarına sahip olduğunu bildirmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap