1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. CULedger ve IBM finansal kurumlar için blockchain hizmetleri konusunda işbirliklerini açıkladılar

CULedger ve IBM finansal kurumlar için blockchain hizmetleri konusunda işbirliklerini açıkladılar

CULedger ve IBM finansal kurumlar için blockchain hizmetleri konusunda işbirliklerini açıkladılar

Bir kredi birliği hizmet kuruluşu (CUSO) olan CULedger bugün, kredi birliklerinin daha iyi bir şekilde sağlanmasına yardımcı olmak için yeni blok zinciri tabanlı hizmetlerin öncülüğünü yapmak üzere IBM  ile işbirliği yaptığını açıkladı.

CULedger, yeni iş modelleri oluşturmak ve kredi sendikaları için mevcut iş süreçlerini dönüştürmek için kullanılabilecek değişmez bir denetim izi oluşturmak için izin verilen blok zincir teknolojilerini kullanmak için IBM ile birlikte çalışacaktır. Şirketler ayrıca daha geniş bir yelpazedeki yeni üyelere erişimi genişleterek daha fazla finansal katılım sağlamayı amaçlamaktadır.

Kredi birliği endüstrisi, dünya çapında 260 milyondan fazla üyeye 1.7 trilyon doların üzerinde dolaşımdaki varlıkla hizmet vermektedir ve tarihsel olarak üstün müşteri hizmetleri ile tanınmaktadır. Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, şu anda finansal hizmetlere erişimi olmayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra tüm demografik özellikler arasında sürekli bir ivme kazanmaya yardımcı olacaktır.

CULedger, hizmetlerin tüm sendikalar arasında paylaşılabileceği izin verilen bir blok zinciri ağı oluşturarak, CULedger, kimlik doğrulama, know-your-customer müşteri (KYC) etrafında düzenleyici uyumluluk, borç verme ve ödemeler gibi hizmetleri geliştirirken, tüketiciler için daha kolay ve verimli hale getirecek kimlik doğrulaması gerektiren herhangi bir etkileşimi yürütmek için.

CULedger CEO’su ve Başkanı John Ainsworth,

“Tüm kredi sendikalarından yararlanırken üye deneyimini geliştirmeye yardımcı olan ortak bir model, kredi birliği endüstrisi için bir sonraki finansal yenilik dalgasını sağlamada ideal bir yaklaşımdır” dedi. “Tüm üyelerin yeni hizmetlere katılıp erişebileceği ve üyelerin finansal hizmet sağlayıcıları için daha fazlasını talep ettiği yeni pazar dinamiklerini ele alarak kredi sendikalarının daha da rekabetçi hale gelmesini sağlayan bir ağ yaratıyoruz” dedi.

Tüm dünyadaki sendika üyeleri, Sovrin Vakfı tarafından desteklenen kendi kendine egemen kimliğin tasarım gereği gizliliğine uyan MyCUID adlı dijital kimlik bilgilerine sahip CULedger’a da erişebilecek. MyCUID, kredi birlikleri, üyelerin ağdaki herhangi bir kredi birliği arasında işlem yapmalarını sağlayan paylaşılan finansal hizmetleri desteklemesine yardımcı olur.

“Kredi sendikaları, hassas verilerin izin verilen, bireysel olarak kontrol edilen ve şeffaf bir şekilde hızla değiş tokuş edilmesinden ortak değer elde edip işbirliği yapabilecekler. Blockchain kullanan bu merkezi olmayan yaklaşım, müşterinin kendi kimliğini kontrol etmesine yardımcı olur ” “CULedger ve IBM arasında yürütülen çalışmalar, ağı genişletmek ve genişletmek için birlikte çalışırken kredi sendikaları arasında yeni tür hizmetler ve işbirliğinin temelini oluşturacak.”

Enterprise Blockchain’in lideri olarak IBM, finansal hizmetler endüstrisinde derin bir uzmanlık ve büyük üye ekosistemleri arasında blockchain ağları kurma konusunda deneyim sunmaktadır. IBM Blockchain, ağdaki hesap verebilirlik, gizlilik, ölçeklenebilirlik ve yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılarken gerçek işletme gereksinimlerini de destekler.

Yorum Yap

Yorum Yap