Connect with us
digixdao-nedir

Yeni Başlayanlar

DigixDao Nedir?

Digix Dao Nedir ?

DigixDao, iki token’e ( DGX | DGD ) olarak ayrılmıştır ve her ikisi de tamamen farklı kullanım durumlarına sahiptir ve çeşitli işlevler gerçekleştirir. Projeyi açıklamak için öncelikle DGX üzerinde yoğunlaşacağım, çünkü bu projenin başlıca parçası.

Genel proje, kullanıcılara DGX adı verilen bir ERC20 tokeni sahibi olarak altın satın almalarını sağlayacak. Bir kişinin sahip olduğu her DGX için, bir Singapur tonozunda saklanan 1 gram 99.9% LBMC onaylı altın var.DGX pazardaki yerinde yaratıldı ve ekip inanılmaz derecede yüksek bir talebin üstesinden gelebileceğini ve tonozun kendisinin araştırılarak akredite olduklarını görebildiğini söyledi.Bu, DGX’in tamamen kararlı olduğu ve altın fiyatı yoksa hareket etmeyeceği anlamına gelir, dolayısıyla 1 DGX, 1 gram altın fiyatına kadar sınırlandırılır.

DGX’in güzelliği, blok zincir ve akıllı sözleşmeler sayesinde altın satın almak sadece bir token satın alma işlemidir ve daha sonra bir altın gramı size sistem olarak tahsis edilir ve defteriniz daha sonra satın alma işleminizin kaydını tutar. Hiçbir üçüncü şahıs gerekli değil, altın satın almayı kolay ve güvenli hale getiriyor. Altın Fikri Mülkiyet Hakları işleminde sizin gibi güvenilir bir partiye ihtiyaç duyulmaması nedeniyle, ETF’lere kıyasla, Digix’le işlem daha güvenlidir.

DGX için Güncel İhtiyaç

DGX’in ne olduğunu konuştum ama neden buna ihtiyacımız olduğunu araştıralım.Kripto pazarına baktığımızda, bunun volatilite dolu olduğunu görebiliriz. Fiyatlar saatlik olmasa da günlük dalgalanmaktadır ve fiyatlar hakkında kesinlikle bilgi sahibi olamayız. Haberlerin pazarımızı her zamankinden daha fazla etkilediği ve Çin yönetmeliklerinden hâlâ kırılgan olduğumuzu gördüğümüz zamanındayız. DGX piyasaya çıktığında, FIAT’a geçmek zorunda kalmadan fonlarınızı depolamak için daha istikrarlı bir yer garanti edebilen bu alanda ilk kararlı token olacaktır.

Bir ayı pazarı isabet edince, paranızı DGX’e çevirecek ve tekrar girmek isteyene kadar bekleyecek kadar basit olacak. Karınızı güvence altına almak istediğinizde, DGX orada olacaktır ve istikrarlı bir fiyatı olan bir tokenle projelerin kendi pazarlarında bu kripto işaretini kullanabileceği bir alana giriyoruz. Örneğin, Augur merkezi olmayan bir tahmin pazarıysa da, fiyatların istikrarlı olmasına güvenirler, böylece bir tahminde bulunursanız, para birimini sisteme tahsis etmekten sadece para kaybetmezsiniz. Augur fiyat garantisi vermek ve fiyatları çarpma riski olmadan ve tahmin sonuçlarının değersiz olmaksızın DGX’den daha pürüzsüz ve daha basit olmasını sağlayabilir.

Elbette bununla ilgili istisnai bir şey, yalnızca kripto küresinde riskten korunma için kullanılacak değil aynı zamanda minimum ücret ve daha güvenli süreçle altın satın almak için mükemmel bir yöntem olacak. Bu iki sektörü bir araya getirdiğimizde, DGX kesinlikle büyük bir pazarı hedefliyor ve her iki sanayide kendisini önemli bir oyuncu olarak güçlendirme potansiyeli çok büyük bir faktör. Bununla bağlantılı olan şey, yatırımcıların bundan nasıl kazanç sağlayabileceğidir? Bir yol var.

Yatırım için : DGD

DGX ‘in amacına yönelik fonksiyonu açıkladık, ancak yatırımcıların DGX’in güvenliğinden ve gelecekte alabilecekleri kullanımdan istifade etmelerinden dolayı. Neyse ki, DGD, DGX alım / satımından ve depolamasından toplanan tüm ücretlerin DGD sahipleri arasında dağıtılacağından, çok büyük fayda sağlıyor.

Halen duruyor gibi var olan 2.000.000 DGD token’i var ve daha fazla yaratılma planı yok. DGD’ye baktığımızda, DGX sistemi kullanılmaya başlandıysa, giderek daha fazla yatırımcının DGX yeteneklerinden kar elde etmeye çalıştıkça, DGD’nin pazar payı gerçekten gökyüzüne taşınabilir. DGD başına fiyat artabilir, ancak üç ayda bir artabilir, DGD sahipleri toplanan ücretlerden DGX’de ödül alırlar ve DGX’in toplayabileceği son talebi görmek zor değildir. Aşağıda, Beyaz Rapor’dan alınmış bazı potansiyel kar istatistiklerini gösterilmektedir.

 

Daha fazla bilgi almak için buraya bakabilirsiniz

Kaynak : Colbymort

Okumaya devam et
Wblogy

Teknoloji ve internetin hızlı değişimine ayak uydurmaya çalışan Türkiye ve Dünya gündemini takip eden teknoloji sever bir kişi

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Yeni Başlayanlar

 • Yeni Başlayanlar

  Status ( SNT ) Nedir ?

  Yazar

  Status , Dünyadaki tüm kullanıcıların Ethereum ağıyla etkileşim biçimini tamamen değiştirecek bir mobil işletim sistemidir .Merkezi...

 • Yeni Başlayanlar

  Stellarport Nedir ?

  Yazar

  Kripto para ticaret dünyasına büyük değişiklikler geliyor. Merkezileştirilmiş hizmetler şu an için hala devam ediyor olsa...

 • Yeni Başlayanlar

  En iyi Kripto Para Borsaları

  Yazar

  Kripto Para Borsaları , kripto para ticaretinin merkezidir.Artık günümüzde her geçen gün artan yüzlerce kripto para...

 • Yeni Başlayanlar

  Loopring nedir?

  Yazar

  Loopring ,merkezi olmayan bir exchange protokolü ve kullanıcılarının borsalarda işlem yapmalarına izin verecek olan Ethereum üzerine...

 • Nasıl Yapılır ?

  Lightning Network Nedir ? Kendi Lightning Node’umuzu Kurmak için Yapmanız gerekenler

  Yazar

  Lightning Network, açık kaynak kodlu olarak yürütülen bir geliştirmedir. Bitcoin block zincirini daha verimli hale getirmek...

To Top