1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Dünyanın en zengin 23. adamı Bakkt ‘a ilgi gösteriyor

Dünyanın en zengin 23. adamı Bakkt ‘a ilgi gösteriyor

ABD'li regülatörler, Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri erken bir tarihte onaylanabilir

Bakkt ‘ın ilk finansman turunda, dünyanın en zenginlerinden biri olan Li Ka-shing ‘in ilgisini kazandılar.

Dijital varlık platformu, ilk finansman turundan sonra Ka-shing’den yatırım aldı.Li Ka-shing, daha önce teknoloji girişimlerine ilgi gösteren ve saygın bir tanınmış Hong Kong milyarderiydi. Ka-shing, son on yılda biriktirdikleri teknoloji girişimleri ve çeşitli kripto ve blok zinciri şirketleri de dahil olmak üzere çeşitli portföylere sahip bir Hong Kong risk sermayesi şirketi olan Horizons Ventures’i kurdu. 2013’te bir bitcoin ödeme yazılımı olan BitPay’e yatırım yaptılar. 2016 yılında Horizons Ventures, bir blockchain teknolojisi sağlayıcısı olan Blockstream’e yatırım yaptı.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından desteklenen kripto para birimi platformu, 31 Aralık’ta başlayan 180 milyon $ ‘dan fazla fon sağladı.Bakkt ‘ın bu finansal destekle ilgili planı , bitcoin ve diğer kriptolar için kurumsal düzeyde vadeli işlem sözleşmelerine ev sahipliği yapmak için dijital bir varlık platformu başlatmaktır.

İlgili Yazı

Bakkt ‘ın Açılışı Ertelendi ! Yeni Tarih : 24 Ocak 2019

Horizons Ventures, Bakkt ‘ın ilk finansman turunun desteğinde tek büyük isim yatırımcısı değildi. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler’e göre CMT Dijital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Ortakları, Alan Howard, Pantera Capital ve Protocol Ventures’a katıldılar. Kripto meraklıları, tüm bu kurumsal desteğin, mevcut kripto pazarının sahip olduğu oynaklığın azalmasına yardımcı olacağını umuyor.

Bakkt, sözleşmelerini fiat para biriminde düzenleyen rekabetten ziyade, fiziksel olarak teslim edilen kripto vadeli işlemlerini sunarak rekabetten ayrılmayı planlıyor. Bu sözleşmelerin 24 Ocak 2019’da serbest bırakılması beklenebilir. Şirket, Kasım 2018’in ilk lansman tarihine sahipti, ancak Loeffler’e göre düzenleyici aksilikler nedeniyle son teslim tarihini kaçırdı.

Yorum Yap

Yorum Yap