1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Enigma Data Marketplace, Ethereum testnet’inde başlatıldı

Enigma Data Marketplace, Ethereum testnet’inde başlatıldı

Enigma Data Marketplace, Ethereum testnet’inde başlatıldı

Enigma Project, veri aktarmalı kripto yatırımları ve ticareti için bir platform olan Catalyst’ın herhangi bir blok zinciri ve yaratıcısı için bir gizlilik ve ölçeklenebilirlik protokolü oluşturan ekip, gizlilik protokolü ve Catalyst uygulamasıyla ilgili önemli bir gelişmesini duyurdu.

Önemli bir adım olan Enigma, Ethereum test ağında Enigma Data Marketplace sözleşmesinin başlatılması konusunda topluluğa bilgi verdi. Enigma Data Marketplace– ENG program tokenleri tarafından sağlanmaktadır , başlangıçta ekibin ilk uygulaması olan Catalyst’e hizmet edecektir. Ana bilgisayara tam olarak kurulduğunda bu, Enigma yol haritasından 1. Aşamanın tamamlandığına işaret edecektir.

Enigma ekibi yaptığı açıklamada :

“Bir gizlilik protokolü için en önemli başvurulardan biri, tamamen merkezsizleştirilmiş veri pazarlarının oluşturulmasıdır. Bu pazarlar, düzgün çalışabilmesi için gizlilik ve Enigma gibi bir çözüm gerektirir , aksi halde savunmasızdırlar. Enigma, protokolümüzün tam sözünü yerine getirmesine yardımcı olmak için merkezi olmayan bir veri pazarını inşa ediyor. ”

Bu lansmanla birlikte, Enigma, pazarı güçlendirmek için 17.000’den fazla Catalyst kullanıcısı için bazı veri setleri hazırlıyor .

Catalyst ticaret algoritmalarında kullanılmak üzere ilk veri setleri şunları içerir:

Enigma’nın merkezi olmayan veri pazarı, kişilerin, şirketlerin ve kuruluşların verilerin katkıda bulunmasına olanak tanır.Bu sayede sistem kullanıcısı abone olabilir ve tüketebilir. Veri, depolama ve iletim, off-chain canlı. Blok zinciri, ağın denetleyicisi gibi davranır (daha fazla bilgi için Enigma teknik incelemesine bakın ) ve kapalı zincir ağ her şeyi işlemektedir.

Şimdi testnet’te, Enigma Veri Pazarı sözleşmesi denetim için sunuldu. Denetim tamamlandıktan sonra, sözleşme testnet’den ayrılmaya ve ana bilgisayarda tam olarak konuşlandırılacak ve işlevsel hale gelecektir.

Yorum Yap