1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Enterprise Ethereum Alliance yeni sayısal kimlik, enerji ve çok yönlü çalışma grupları oluşturuyor

Enterprise Ethereum Alliance yeni sayısal kimlik, enerji ve çok yönlü çalışma grupları oluşturuyor

Enterprise Ethereum Alliance yeni sayısal kimlik, enerji ve çok yönlü çalışma grupları oluşturuyor

Dünyanın en büyük açık kaynak kodlu blok zincir kuruluşu olan Enterprise Ethereum Alliance (EEA), günümüzde sayısal kimlik, enerji ve çoklu platform birlikte çalışabilirliği alanında yeni üye odaklı üç çalışma grubunu başlattı. Bu EEA endüstrisinin önderlik ettiği çalışma gruplarının ve komitelerin toplam sayısını 17’ye getiriyor. Her çalışma grubu, Ethereum tabanlı teknolojilerin geliştirilmesi ve kullanılmasına özel gelişmeler sağlamak ve görevlendirmekle görevlidir.

“EAA’nın üye odaklı çalışma grupları, Ethereum’u işletmede konuşlandırmanın ve kullanmanın gerçek zorluklarını çözmeye odaklanıyor. Çalışma gruplarının çıktısı AEA misyonunun önemli bir bileşenidir ve aktif katılım, üyelerimizin işlerinde değerli şeylerdir “diyen AEA kurucu yönetim kurulu üyesi Jeremy Millar şöyle devam etti: “Kimlik, enerji ve çok yönlü birlikte işlerlik, AEA üyelerinin Ethereum teknolojilerini 2018’de kullanmalarının gerçek avantajlarını gördüğü üç alandır. Çalışma grupları, yenilik yapmalarını, yeni fikirleri test etmelerini ve rekabet edebilir kalmalarını sağlar.”

EAA bu yılın başında başlatıldı ve şu anda yaklaşık 300 üye şirkete sahip ve en endüstri odaklı, üye odaklı çalışma grupları sunuyor. EAA üyeliği teknoloji, bankacılık, hükümet, sağlık, enerji, ilaç, pazarlama ve sigortacılık gibi hızlı bir şekilde büyüyen Ethereum yeni teşebbüslerinin yanı sıra dünyanın her bölgesinden gelen çok çeşitli ticaret sektörlerini temsil etmektedir.

Yeni EAA Çalışma Grupları

  • Dijital Kimlik Çalışma Grubu – Dijital Kimlik Çalışma Grubunun amacı, Ethereum’un dijital kimlik alanındaki rolü hakkında genel bir anlayış oluşturmak ve teknoloji endüstrisinde yaygın olarak kabul gören ve uygulanan bir taksonomiyi geliştirmektir.
  • Enerji Çalışma Grubu – Enerji Çalışma Grubu, enerji sektöründe petrol ve gaz, madencilik, rafine etme, ticaret, kamu hizmetleri, ızgaralar ve diğer dikey alanlar için Ethereum blokajı uygulamaları etrafında standartları tanımlamaktadır. Grup, enerji ile ilgili bu alanlardaki yaygın evlat edinmek için gerekli olan sanayi alt yapısının oluşturulması için çalışacaktır.
  • MultiPlatform Çalışma Grubu – MultiPlatform Çalışma Grubu, Ethereum platformunu birden çok işletim sistemi ve fiziksel donanım üzerinde kullanılabilir kılmak için çalışacaktır. Mevcut sürüm, bazı işletim sistemlerinde iyi çalışıyor ancak grup, platformu evrensel olarak kabul edilebilir hale getirecek gelişmelere yönelik çalışıyor.

Enterprise Ethereum Alliance (EEA), Fortune 500 işletmelerini, girişimcileri, akademisyenleri ve teknoloji satıcılarını Ethereum konu uzmanlarıyla birleştirir. Halihazırda gerçek dünyadaki üretimde çalışan blok zinciri destekleyen akıllı sözleşmeyi oluşturmak.

Yorum Yap

Yorum Yap