1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum, Birleşmiş olan Tüm Dijital Para Birimleri’nden Daha Fazla İşlemi Kabul Ediyor

Ethereum, Birleşmiş olan Tüm Dijital Para Birimleri’nden Daha Fazla İşlemi Kabul Ediyor

Ethereum, Birleşmiş olan Tüm Dijital Para Birimleri’nden Daha Fazla İşlemi Kabul Ediyor

Ethereum, İki yaşında olan bir dijital para birimi olmasına göre ancak, şu an bitcoin de dahil olmak üzere diğer tüm dijital para birimlerinin birleşiminden daha fazla işlem gerçekleştiriyor.

Ethereum şu anda tüm kripto para işlemlerinin % 52,3’ünü işliyor ve onu % 33’le bitcoin izliyor, şu sıralar pazar kapağının üçüncü yılında bulunan Bitcoin Cash, sadece% 1.8’lik kısmını yukarıda gösterildiği gibi kullanıyor.

Geçen sene sadece 10.000’de durduğundan platform için yaygınlaşan seviyeden ethereum tarafından dün işlenmiş olan yarım milyondan fazla işlem yapıldı.

Ethereum’un şu andaki işlem seviyeleri.

Bitcoin halihazırda yaklaşık 330.000 işlem gerçekleştiriyor, ancak önemli bir büyüme ve kapasite artışına rağmen bir yıl boyunca hacimde herhangi bir değişiklik olmamıştır.

Bitcoin’in işlem seviyeleri 1MB’lık sınırlı bir kapasiteden ötürü düz bir çizgi üzerinde hareket ediyor. Ayrı tanıkların (segwit) onu iki katına çıkardığı iddia edilmesine rağmen, aslında, Ağustos 2017’deki etkinleşmesinden bu yana hiçbir kapasite sağlamadı.

Bitcoin’in işlem seviyeleri.

Buna karşın, ethereum’un işlem seviyeleri, muhtemelen şimdiki talebi iki katına çıkarıp herhangi bir tıkanıklık olmaksızın iki katına çıkaran ücretlerle işleyebilecek ağ ile büyümeye devam etmiştir.

Bazıları, bu talebin çoğunun, ethereum üzerine kurulmuş dapps’tan ve belirteçlerden kaynaklandığını ileri sürüyor, ancak bu, artan ağ etkileri nedeniyle ağın kendisini daha cazip hale getirebilir .

Özellikle de bitcoin işlemlerinin, ciddi gecikmeler ve zaman zaman yapılan ücretlerin 10 $ gibi yüksek olması nedeniyle çok zor ve oldukça acı verici olduğu bir zamanda.

Ethereum, yol haritasında yer alan iki önemli ağ yükseltmesi ile ücretlerin yüzde 20’nin altında tutulması ile bunu tamamen önlemeyi umuyor.

Öncelikle Proof of Stake (PoS) ve Proof of Work (PoW) yükseltmesi, gelecek yılın başında uygulanabilir.

Bu, işlem sürelerini kendisi de buna bağlı olarak kapasitesini artıracak olan mevcut 15 saniyenin altına düşürebilir, ancak bir şekilde bir ağ düğümünü çalıştırmak için kazançlı bir ilgi olarak görülebilen ve ademi merkezileşmeyi arttırmak için düğümlenmeyi uyaran düğümleri teşvik ederek kapasiteyi daha da artırabilir .

Sonunda, doğrulama zamanı 2 saniyeye kadar düşürülebildiğinde, ağ tamamen POS’a yükselir, kapasiteyi büyüklük sırasına göre artırır.

Ardından, daha uzun vadeli bir plan, kavramsal gelişmede kalmaya devam eden ve 2020 sonrasına kadar hazır olmayabilecek olan bir kesimdir. Bu, zincir kapasitesini sınırsız olarak yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Şimdilik, ethereum günlük işlemleri 1 milyon ila 2 milyon arasında rahat bir şekilde halledebilir, ancak bundan sonra da mücadeleye başlayabilir. Bununla birlikte, talep henüz bu seviyelerde değildir. Bir kez orada yükseldiğinde, Raiden, Plazma ve diğer ikinci katman protokolleriyle tamamlanabilen kapasite yükseltmeleri hazır olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap