1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Constantinople ve St.Petersburg Hard Fork’u Yayınlandı
Trendlerdeki Yazı

Ethereum Constantinople ve St.Petersburg Hard Fork’u Yayınlandı

Ethereum 7,280,000 blok ulaştığında yaklaşık 19:55 UTC'de Ethereum Constantinople hard forku gerçekleşti.

Ethereum Constantinople ve St.Petersburg Hard Fork’u Yayınlandı

Ethereum Constantinople Hard Fork ‘u başarıyla başlatıldı.Uzun ve engebeli bir yolun ardından uzun zamandır beklenen hard fork, Ethereum 7,280,000 blok ulaştığında yaklaşık 19:55 UTC’de gerçekleşti.

İlgili Yazı

Yakında gerçekleşecek olan Ethereum Güncellemesi ile ilgili bilmeniz gerekenler

İki kritik güncelleme , Constantinople ve St.Petersburg aynı anda aktif hale getirildi. Bir güncelleme diğerinden önemli ölçüde daha önemlidir, ancak her ikisi de Ethereum ağının geleceği ile eşit derecede bütünleşiktir.

Uzun zamandır beklenen Ethereum Constantinople – St. Petersburg güncellemesinin, temel protokol spesifikasyonları, müşteri API’leri ve sözleşme standartları gibi çeşitli şeyleri etkileyecek olan Ethereum Improvement Teklifleri’nde büyük değişiklikler getirmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, bu güncellemenin getirdiği en önemli değişiklik, blok ödülünün blok başına 3 ETH’den sadece 2 ETH’ye düşürülmesidir.Bu, Byzantium adında önceki bir çatalla başlayan vizyonun devamı olan ve ödülü 5’ten düşüren vizyonun devamıdır.

Ethernodes.org’a göre , Geth ve Parity müşterilerinin sadece yüzde 21,9’u yazılımlarını Constantinople uyumlu versiyona yükselttiler.

Yorum Yap

Yorum Yap