1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum, Devcon3 Geliştirici Konferansı için Hazırlanıyor

Ethereum, Devcon3 Geliştirici Konferansı için Hazırlanıyor

Ethereum, Devcon3 Geliştirici Konferansı için Hazırlanıyor

Ethereum, önümüzdeki Çarşamba başlayacak olan Devcon3 Geliştirici Konferansında kendini kanıtlamaya hazırlanıyor.

 

Kripto para piyasasında en aktif rol oynayan projelerden Ethereum ,Teknolojisini kullanarak yüzlerce ICO projesinin başlatılmasında büyük bir rol oynamıştır.Projenin değeri 29 milyar dolara yükseldiğini gösteren bu büyümeye rağmen Ethereum kendi beklentilerine karşı daha iyi performans göstermiyor olabilir.

Bunun nedeni, pek çok destekçinin 2014 yılında başlatılan projenin,, bu yıl piyasadaki değerin (ve diğer önemli ölçütlerin) ilk belirteci olan ilk kişi olma kararı aldığı düşünülüyordu.Ve Haziran ayında bunun için büyük bir çalışma yaşanırken, sözde ” flippening ” hiç geçmedi.

Flippening Nedir ?“, Ethereum’un Bitcoin’i piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimi haline gelecek şekilde ileride gerçekleştireceği olası olayı ifade eder.

Meksika’nın Cancun kentinde düzenlenen Devcon3’te katılımcılar protokolün ilerlemesini gösteren teknik görüşmelerin ve proje güncellemelerinin güçlü bir şekilde gösterilmesini umuyorlar.

ConsenSys küresel iş geliştirme Müdürü Andrew Keys, konferansın Ethereum teknik topluluğunda devam etmekte olan gelişim hızını dünyaya gösterebileceği yönündeki umudunu dile getirdi.

Büyüyen Sorunlar

Bazıları, Devcon3’ü ethereum’un nereye gideceği konusunda bir vitrin olarak görürken bazıları platformu mevcut sınırlamaların bir vitrini olarak görüyor.

Son zamanlarda (Birleşmiş Milletlerin bile küresel insani yardım çabalarında teknolojiyi denemekle birlikte) sayısız ethereum testi uygulanmasına rağmen , ethereum veya diğer blok zincirleri laboratuar ortamının dışında kullanan az insan var.Çünkü teknoloji sürmekte olan bir çalışmadır.

Ethereum’un son geliştirdiği yenilik Byzantium, platformdaki en büyük güncellemelerden biri olan blok zinciri sisteminde iyileştirmeler yaptı, ancak hala yapamadığı çok şeyler bulunmakta.

Daha çevre dostu ve eşitlikçi bir maden protokolüne geçiş ve teknolojinin kullanımını kolaylaştıran üst düzey uygulamalar gibi uzun vaat edilen değişiklikler hala sağlanıyor.

National University of Singapore bilgisayar bilimleri doktorası adayı ve Kyber Network kurucularından Loi Luu, çatalın başarılı olduğu halde, beklentileri karşılamadığını savundu.

Dahası, oldukça devrimci olmayan değişimin gerçekleşmesi beklenenden uzun sürdü. Birincisi, Byzantium geliştiricilerin işlerini kolaylaştıracak iki yükseltmeye bölündü, o zaman ilk çatalı ertelendi.

Bu çizgide geliştiriciler, Ethereum’un zayıf yönlerinin Devcon3’te odak noktası olacağını vurguladı.
Ölçeklenebilirlik, en büyük engellerden biri – sonuçta planın tamamına uyulursa Ethereum’un uygulamalarının bir gün Facebook gibi merkezileştirilmiş hizmetlerin yerini almasını istiyor.

Luu, Devcon3’un bu amaca yönelik çalışmaların galvanize olmasına yardımcı olacağına dair umudunu ifade ederek, bu alandaki araştırmalara daha fazla ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

“Ethereum artık daha yaygınlaşıyor, insanlar biraz ölçeklenebilirlik çözümünün yakında kullanılmasını bekliyor” dedi.

Özellikle, Raiden Network ve TrueBit gibi önerilen ölçeklenebilirlik çözümlerinin geliştiricileri , ilerleme durumları hakkında güncellemeler sağlayarak konferansta konuşacak.

Müzakerelerde baskı yapılması, geliştiricilerin piyasanın beklentileri doğrultusunda hızlı bir şekilde hareket etmeleri gereği olarak algılanacak.

Devcon3 Geliştirici Konferansı Web Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

coindesk

Yorum Yap

Yorum Yap