1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum (ETH), SEC’in ICO Soruşturmalarına Devam Ediyor.

Ethereum (ETH), SEC’in ICO Soruşturmalarına Devam Ediyor.

Ethereum (ETH), SEC’in ICO Soruşturmalarına Devam Ediyor.

SEC Enformasyon Bölümü Eş Direktörü Stephanie Avakian, ajansın kayıt dışı ICO’larda yer alan “düzinelerce” kripto şirketini araştırdığını duyurduğunda, Ethereum dün 500 $ ‘ın altına düştü.

Bu hafta Washington DC’de düzenlenen bir Yatırım Danışmanı Derneği toplantısında Avakian, ajansın daha fazla tüketici korumasını sağlamak amacıyla ICO’lara dahil olmayan uyumlu olmayan kripto şirketlerine karşı daha fazla önlem aldığını doğruladı.

25 Temmuz 2017’de SEC, bir DAO token raporunda dijital varlıkların ABD yasalarına göre menkul kıymetler olarak kabul edildiğini ve dolayısıyla ilgili mevzuata tabi olduğunu belirtti. Bu raporda, bir ICO aracılığıyla belirteçler vermek isteyen herhangi bir kripto başlangıcı, bu ağır incelemeli alandaki düzenleyici varlığını artırmak için SEC’e kayıt yaptırmalıdır.

Avakian, “Bu sanal işlemlerin arkasındaki yenilikçi teknoloji, yatırımcıları ve piyasaların bütünlüğünü korumak için tasarlanan düzenleyici çerçeveden menkul kıymet teklifleri ve işlem platformlarını muaf tutmuyor.”

Tokenmarket’e göre, bugüne kadar Ethereum blok zincirinde listelenen 630’dan fazla proje var. Bunların hepsi, ilk para arzıyla halka açık bir şekilde çıkarıldı. Bu son raporun sonuçları, Ethereum topluluğunda yaygın bir bozulmaya neden oldu, çünkü # 2 cryptocurrency, 601.68 $ ‘lık açılış fiyatından dün 460,75 $’ a kadar% -23.4’e kadar düştü

SEC’in bu son duyurusu, bu hafta Google’dan gelen başlık haberlerinin, tüm kripto para reklamcılığını yasaklayan internet devi Facebook’a katılma kararını verdikten sonra, kripto topluluğuna ikinci bir darbe verdi.

SEC’in ardında artan destekle birlikte, kripto piyasası, hükümet organları ve endüstri liderleri, token satış dolandırıcılığı ve hileli projeler üzerinde birlikte çalışmak için birlikte çalıştıkça, ICO alanı içinde daha fazla düzenlemeye şahit olacaklardır.

Kaynak : Cryptovest

Yorum Yap

Yorum Yap