1. Ana Sayfa
 2. Ethereum
 3. Ethereum Tabanlı Oyunlar

Ethereum Tabanlı Oyunlar

ethereum-tabanli-oyunlar

Oyunların hızlı gelişimi blok zincirin kitlesel olarak benimsenmesini kolaylaştıracağını ve oyun endüstirisini önemli derecede değiştirebileceği belirilmekte.

Blok zincir tabanlı en çok oyun şu anda Ethereum’un blockchain’i üzerine inşa ediliyor, bu makalede Ethereum Tabanlı Oyunlar üzerine bir kaç örneği inceledik.

Ethereum Tabanlı Oyun Üreten  Şirket, Stüdyo ve Oyunlar

Stüdyo: Lucid Sight

Oyun : Crypto Space Commander

Crypto Space Commander , oyuncuların bir uzay gemisi filosu oluşturdukları, kaynaklar topladıkları, zanaat öğeleri topladıkları ve korsanlarla ve yıldızlararası seyahat ederken diğer oyuncularla savaşacakları çok oyunculu bir Online oyun (MMO).

Oyunun büyük bir kısmı zincir dışı gerçekleşir ve tüm ekonomik faaliyetler zincirde gerçekleşir. Tüm değerli varlıklar, ERC-721 standardına dayalı olarak Non-Fungible Tokens (NFTs) olarak oluşturulmakta, takip edilmekte ve işlem görmektedir .

 • Oyun Motoru: Unity
 • Platformlar: PC, web, mobil
 • Gereksinimler: Web oynatımı için Metamask, Ether

Cryptic Conjure

Cryptic Conjure, Kyra dünyasında bulunan çok oyunculu bir fantezi aksiyon RPG. Oyun, ERC-721 ve ERC-20 standartlarının geliştirilmiş sürümlerine dayanan oyun öğeleriyle dolu bir blockchain tabanlı ekonomiye sahiptir. Oyuncular kaynakları toplayacak ve diğer oyunculara satılabilecek benzersiz büyüler yaratacaktır.

 • Oyun Motoru: Unreal
 • Platformlar: Web, mobil
 • Gereksinimler: Metamask , Ether

MLB Crypto Baseball

MLB CryptoBaseball bir koleksiyon kartı oyunu, her MLB Crypto benzersiz görsel özellikleri / özniteliklere sahip bir NFT ve resmi bir MLB oyuncunun veya olayın 3D modeliyle temsil edilir.

Satın alındıktan sonra, sahipler NFT üzerinde tam kontrole sahiptir. Oyuncular MLB Cryptos ile dolu bir “oyun kartı” oluşturuyor ve ödülleri kazanmak için yarışıyorlar .

Stüdyo: Dapper Labs

CryptoKitties

CryptoKitties, kullanıcıların dijital kedileri toplayıp ürettikleri bir oyundur. Bu, blockchain tabanlı oyunların etrafındaki mevcut hype’ı başlatmaktan büyük ölçüde sorumludur.

Her bir Cryptokitty, 256 bitlik genetik kodunu kullanarak zincir üzerinde tanımlanmış bir zincir dışı varlıktır . Yavruların üretimi de dahil olmak üzere tüm varlık işlemleri, zincirde gerçekleşir.

 • Platformlar: Web, mobil
 • Gereksinimler: Metamask veya mobil DAPP tarayıcı, Ether

Stüdyo: Fuel Games

God’s Unchained

God’s Unchained, Hearthstone ve Magic the Gathering gibi oyunlardan esinlenerek toplanan bir kart oyunu.

Oyuncular satın alındıktan sonra kartların tam sahipliğine sahip olurlar ve blockchain bireysel varlıkların benzersiz tarihini kanıtlamak için kullanılır. Tüm kartlar zincirde depolanır ve oyuncular kartları satın almak ve aktarmak istediklerinde yalnızca Ethereum ile etkileşime girer. Diğer tüm oyun zinciri dışında gerçekleşir.

Eşler arası kart ticareti için merkezi olmayan bir pazar , 0x Protokolünde geliştirilmektedir .

 • Platformlar: Web
 • Gereksinimler : Metamask (oyunun online mağazası ile etkileşim ve satın alma / varlık görüntüleme), Ether

Etherbots

Etherbots’da, oyuncular parça parça robotları birleştirir, rakiplerine karşı savaşır ve robotlarını bir pazarda takas ederler.

Etherbots 2: World Arena geliştiriliyor ve Etherbots’tan gelen tokenleri çok oyunculu bir platforma taşıyacak.

 • Platformlar: Web, mobil
 • Gereksinimler: Metamask veya mobil DAPP tarayıcı, Ether

Stüdyo: B2Expand

Beyond the Void

Void’in ötesinde, 1v1 savaşında oyuncuların yüz yüze geldiği, galaksiye hükmetmek için yarışan bir hybrid strateji / MOBA . Steam’de piyasaya sürülecek ilk blockchain tabanlı oyunlardan biri .

B2expand, Ubisoft ve Station F’nin Oyun ve Eğlence Programının ilk turuna katılan beş şirketten biriydi .

 • Oyun Motoru: Unity
 • Platformlar: Windows, MacOS
 • Gereksinimler: Steam, Metamask ( online pazara erişmek için ), Ether (varlıkları satın almak için)

Studio: VZ Games

HashRush

HashRush bir online bilim-kurgu / fantezi Gerçek Zamanlı Strateji (RTS) oyunudur. Oyuncular bir maden kolonisini, savaş canavarlarını, ticaret eşyalarını ve kaynaklarını yönetir ve yönetir. “Crypto Crystals” ı başarıyla toplayan oyuncular, VZ Games tarafından işletilen bir madencilik çiftliğinden elde edilen Ether’leri kazanırlar.

Oyun öğeleri NFT’ler tarafından desteklenmektedir ve Rushcoin (bir ERC-20 tokeni) oyun içi para birimidir. HashRush , Gamescom 2018’de en iyi yenilik ödülünü kazandı.

 • Oyun Motoru: Unity
 • Platformlar: PC, Mac
 • Gereksinimler: Bilgisayar

Şirket: Loom

Zombie Battleground

Zombie Battleground bir ticaret kartı savaş oyunu. Tüm oyun aktiviteleri ya doğrudan blok zincirinde ya da Loom’un yan zincir teknolojisine dayanan özel bir DAPPchain olan Gamechain’de gerçekleşir .

Blockchain, kartların, oyuncuların sahip olduğu varlıkların, güvenli P2P ticaretinin ve yüksek kaliteli bir pazarın onaylanmış nadirliğine izin verir.

 • Platformlar: iOS, Android, PC, MacOS
 • Gereksinimler: Bilgisayar, telefon, Ether

Stüdyo: Decentraland

Decentraland

Decentraland, oyuncuların arazi satın alabileceği, yapı inşa edebileceği ve keşfedebileceği merkezi olmayan bir sanal dünyadır.

Ethereum blockchain, arazi mülkiyeti ve içeriği hakkında bilgi depolamak için kullanılır. İçerik, IPFS ağı kullanılarak dağıtılırken, veri karmaları blok taşında saklanır.

CryptoBeasties , CryptoCarz ve Chainbreakers , Decentraland’ın evrenine inşa edilen oyunlardır.

 • Oyun Motoru: Unity
 • Platformlar: PC, Mac
 • Gereksinimler: Bilgisayar

Stüdyo: Horizon Games

SkyWeaver

SkyWeaver, oyuncuların Sky adında bir alemdeki Emir ve Kaos arasında bir savaşta taraf seçtikleri bir ticaret kartı oyunudur. Oyundaki savaşların sonucu doğrudan kartların toplam arzını etkiler.

Henüz SkyWeaver hakkında pek çok detaylı bilgiye sahip değiliz, ancak PolyChain , Digital Currency Group ve Coinbase’den destek aldılar

 • Platformlar: PC, Mac
 • Gereksinimler: Bilgisayar

Stüdyo: UbiSoft

Hashcraft

Hashcraft, oyun tasarımı Minecraft, Fortnite ve No Man’s Sky’dan ilham alan bir prototiptir. UbiSoft’un blockchain teknolojisinin yeteneklerini keşfetme çabalarının bir parçası olarak geliştiriliyor .

Oyun başladığında, oyuncu için bir ada oluşturulur ve blockchain’de saklanır. Oyuncular daha sonra blok zincirinde saklanan adadaki tüm değişikliklerle birlikte çalışmaya başlayabilirler. Oyuncular adalarını yüklemeye karar verdiklerinde topluluk tarafından keşfedilebilir, oyun içi kripto parayla ödüllendirilir.

Tüm deneyimler, sunucuların bilgisayarların birleşik gücü tarafından desteklendiği ve kapatılamayacağından, desantralize edilmiştir.Yorum Yap

Yorum Yap