1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Testnet ‘e Yapılan Saldırılar Byzantium Hard Fork Tarihini Etkilemeyecek

Ethereum Testnet ‘e Yapılan Saldırılar Byzantium Hard Fork Tarihini Etkilemeyecek

Ethereum Testnet ‘e Yapılan Saldırılar Byzantium Hard Fork Tarihini Etkilemeyecek

Geliştirmekte olan bir ağ yükseltmesini ( Byzantium ) test etmek için geliştiricilerin kullandığı bir blok zinciri spam saldırısı altında.

Yapılan siber saldırılar ve aksaklıklar Ropsten testnetine başlar başlamaz geliştiricilerin, geliştirmenin üçüncü aşamasında yaklaşmakta olan bir hard fork olan Byzantium olarak adlandırılan yeni kodu test ettiği bir dönemde geliyor.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan saldırılara rağmen saldırıların çalışmayı ertelemeyeceğini Byzantium Hard Fork’nun 17 Ekim’de yapılmasını planlanıyor.

Ethereum’un geliştiricileri bu test döneminde yeni kodun doğruluğunu test etmek için blok zincirinin alternatif bir sürümünü kullanıyorlar. Ropsten is one of three , Hem ana ethereum müşterilerine , Geth ve Parity ‘e izin veren tek testnet.Ropsten, diğer testnet’lerin aksine bitcoin tarafından yaygınlaştırılan ve işyerinin bugün kullandığı proof-of-work fikir birliği modelini taklit ederek benzersizdir.

Bu sırada başka bir seçenek arayan Spam Saldırıları bazı geliştiricileri daha güvenli bir test ortamı olan Rinkeby‘a itti.

Bir forumda konuşan Raiden geliştirici Lefteris Karapetsas, konuyla ilgili olarak Ropsten’i “ana bilgisayara en yakın şey” olarak nitelendirerek ve bu benzerliğin daha iyi test koşulları sağlayabileceğini belirtti.

 

 

Kaynak : CoinDesk

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    I’ve been watching your content for awhile and u never fail to
    deliver. I shared this on my instagram and it got lots of attention. Keep it up!!