1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. FedEx, Lojistik Sektörüne Blok Zincirini Katmaya Hazırlanıyor

FedEx, Lojistik Sektörüne Blok Zincirini Katmaya Hazırlanıyor

FedEx, Lojistik Sektörüne Blok Zincirini Katmaya Hazırlanıyor

Nakliye ve Lojistik devi FedEx,faaliyetlerine blok zincir çözümleri uygulayarak merkezi olmayan teknolojiye geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Global dağıtım devi FedEx, günlük operasyonlar arasında blok zincir teknolojileri geliştirmek ve uygulamak için bir araya gelen lider nakliye,denizcilik ve lojistik şirketlerinden oluşan bir çalışma grubu olan Transport Alliance’daki Blok zincir (BiTA) ile çalışıyor. İlk olarak sanayi yayınları FreightWaves tarafından bildirilen FedEx, endüstri genelinde blok köprü uygulamaları için tekdüze lojistik standartları oluşturma konusuna özel olarak hazırlanıyor.

Bita , UPS ve SAP gibi üyeleri olan , trilyon dolarlık nakliye ve lojistik endüstrisi için tercih edilen blok zincir konsorsiyumudur.

FedEx Freight’un stratejik planlama başkan yardımcısı Dale Chrystie’ye göre BiTA’nın kurucu üyeleri arasında FedEx, anlaşmazlık çözümü üzerine odaklanarak çok sayıda blok zincirde öncülük yapıyor. Blockchain teknolojisi, güvenli ve şeffaf veriler sağlayarak müşteri deneyimini artırmak için önemli bir kaynak olduğunu kanıtladı.

Yayına konuşan yönetici, şu açıklamayı yaptı:

“Sistemimizde günde milyonlarca kayıt var ve blok zinciri, lojistik endüstrisini değiştirebilecek güvenli bir saklama zinciri olarak düşünüyoruz.Bu alanda çok fazla söz verildiğine ve bu verilerin değişimini çok güvenli bir şekilde düzene sokacağına inanıyoruz “dedi.

Lojistik ve nakliye endüstrisi, blok zincir teknolojisiyle dönüşümlü bozulmalar için özellikle uygundur. Değişken olmayan, gerçek zamanlı, şeffaf bir merkezi olmayan defteri, daha hızlı bir tedarik zinciri süreci için etkinliği ve daha hızlı dönüş sürelerini artırarak operasyonel maliyeti önemli ölçüde düşürebilir.

FedEx Services’ın BT başkan yardımcısı Kevin Humphries, şirketin nakliye ve lojistik hizmetlerini kullanarak müşterilere eksiksiz şeffaflık sağlama öneminin altını çizdi.

Yorum Yap

Yorum Yap