1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Endüstriyel cihazlar için blok zincirde güvenli veri aktarımını sağlamak için Filament

Endüstriyel cihazlar için blok zincirde güvenli veri aktarımını sağlamak için Filament

Endüstriyel cihazlar için blok zincirde güvenli veri aktarımını sağlamak için Filament

Internet Of Things (IoT) ve şirketleriçin blok zincir çözümleri sağlayıcısı olan Filament, bugün endüstriyel ve kurumsal makinelerdeki veri işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni nesil blok zincir teknolojisini duyurdu. Filament’in yeni yazılımı ve Blocklet Chip donanım çözümleri, cihazların bir blok zincirle emniyetli bir şekilde etkileşime girmesini ve işlem yapmasını sağlamaktadır.

Filament’in dağıtılan blok zincir özellikleri, açık protokolleri kullanır; böylece cihazlar, işlemleri bağımsız olarak işleyebilir ve kaydedebilir, böylece dijital güven sağlar. Yeni ve güvenilir bir uygulama yazılımı şu anda beta sürümünde olan Blocklet Chip, birden fazla blok köprü teknolojisi ile doğal olarak iletişim kurmak ve etkileşimde bulunmak için tasarlandı. Mevcut donanım üzerinde uygulanan yazılım, güvenli bir distributed ledger technology  çözümü sunacak.

Blocklet Chip, endüstriyel şirketlerin ve işletmelerin, veri varlıklarını, ağın kenarında, sensörlerin kendileri üzerinde kaydetme ve para kazanma değerlerini kesintisiz bir şekilde ayıklamasına olanak tanıyacak.

Allison Clift-Jennings, Filament’in CEO’su ;

Filament, başlangıçta, dijital bağlantılı dünyanın değerini ve ekonomisini ağın kenarında ilerletmeye adamıştır. Verilerin işlem görebileceği ve doğasında güvenin yaratılacağı bir sonraki seviyeye kurumsal ve endüstriyel IoT bağlantı avantajları getiriyoruz. İnternet için e-ticaretin yaptıklarından daha az önemi yok, blok zincir tüm sanayi için iş modellerine devrim yaratacak. Bu nedenle Filament, cihazlar için e-ticareti etkinleştiriyor. Heyecan verici projeler devam ederken, gelecek dağıtımlar distributed ledger teknolojisini kullanarak işlem yapmaya yetkili cihazların gerçek dünyadaki faydalarını gösterecek. ”

Filament şu anda, gelecekteki sanayi blok zincir projeleri için bir platform oluşturacak önemli uygulamalarla ilgili birkaç ortakla birlikte çalışıyor.

Örnek olarak Filament, The Linux Foundation tarafından barındırılan açık kaynaklı iş blok çerçevesi Hyperledger Sawtooth’u kendi yerli donanımında destekliyor. Hyperledger Sawtooth, merkezi bir otorite veya uygulama olmadan korunan dijital bir kayıt sağlayan çok yönlü ve ölçeklendirilebilir dağıtılmış defterlerin oluşturulması, çalıştırılması için tasarlanmış modüler bir platformdur. Yaklaşık 200 üye, Fortune 500 şirketlerini de içeren Hyperledger konsorsiyumunun bir parçası.

Doug Fisher, Intel Corporation’ın Yazılım ve Hizmet Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü

“Intel’de, IoT’nin geleceğine, veri tabanlı ekonomiyi yönlendiren akıllı, bağlı ve güvenli uç cihazlar tarafından sağlanacağına inanıyoruz. Intel büyük ölçekli endüstriyel IOT dağıtımlarını mümkün kılmak için dönüştürücü teknolojiler yaratıyor ve Filament’e yaptığımız yatırım bu vizyonun desteklenmesine yardımcı olacak. “

Yorum Yap