1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Filistinliler, yatırım yapmak, para göndermek veya online alışveriş yapmak için Bitcoin’i kullanmaya başladı

Filistinliler, yatırım yapmak, para göndermek veya online alışveriş yapmak için Bitcoin’i kullanmaya başladı

Filistinliler, yatırım yapmak, para göndermek veya online alışveriş yapmak için Bitcoin’i kullanmaya başladı

Filistinliler , Bitcoin’i yurtdışında yatırım yapmak veya online alışveriş yapmak için kullanmaya başladılar.

Bitcoin, Filistin gibi tartışmalı bölgelerde kullanımında artışlar görülmekte , ancak miktar hala çok sınırlıdır. Gazze merkezli bir finans analisti olan Ahmed İsmail, bölgesinde yerel kullanıcılara hizmet veren yaklaşık 20 adet resmi olmayan kripto borsalarının olduğunu belirtiyor.

Filistinliler bu hizmetleri çoğunlukla yurtdışında yatırım yapmak için ya da İsmail’in müşterilerine yaptığı gibi para gönderme ve online alışveriş yapmak için kullanıyor. Denizaşırı hisse senetleri satın almak için 30 müşteriye yardım ettiğini söyledi.

O ve hizmetini kullanan kişiler, Bitcoin’in daha güvenli, daha ucuz ve daha hızlı bir seçenek olduğunu düşünürken, “Hiçbir şey Filistinli bankalarla çalışmaz. Bitcoin cüzdanları alternatif bankalardır. ”

İlgi çekici bulduğu bir başka şey de sansür direncidir, çünkü bir işlem yapıldığında, Coindesk tarafından bildirildiği üzere herhangi bir tarafça veto edilemez.

Bununla birlikte, bölgedeki herhangi bir online kripto borsası olmadan, herhangi bir kripto işlemi yapma seçeneği yalnızca satıcılara dayanır. Gerçek şu ki, bir süre önce kripto fiyatları yükseldiğinde, BTC’sini adil faiz oranıyla ödeyemeyen Filistinli bir teknoloji çalışanına göre, onlarla adil bir fiyat elde etmek zor.

Lübnan Amerikan Üniversitesi’nde Filistin doğumlu bir ekonomi profesörü olan Saifedean Ammous, kriptonun anavatan ekonomisine çözümler sunabileceği yönündeki iddialarını dile getirdi.

Öte yandan, Filistin’deki bir teknoloji endüstrisi oyuncusu olan Kassis, kripto benimseme durumuna karşı farklı bir yaklaşım benimsiyor. Techno Park, bu yılın sonunda, Eylül ayının ilk haftasında 5 gün süren başarılı bir blok zinciri ve Batı Şeria’daki üniversitelerde düzenli blok zinciri seminerlerinin ardından bir kripto hackathon düzenleyecek.

Kassis, “Bütün bunlar farkındalık yaratmak ve yeni pazarlar yaratmak” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap