İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Gigabyte ‘ın Yeni GA-B250-FinTech 12x PCI-E Madencilik Anakartı

Gigabyte ‘ın Yeni GA-B250-FinTech 12x PCI-E Madencilik Anakartı

Gigabyte ‘ın Yeni GA-B250-FinTech 12x PCI-E Madencilik Anakartı

Gigabyte’ın  anakartlar için madencilik pazar payında daha fazla yer kazanmaya çalışması pazarı daha ciddi hale getiriyor. Madencilik pazarına giren Asus ve diğer küçük üreticileri bile ana rakiplerine kaybettiler. Gigabyte uygun fiyatlı Gigabyte GA-H110-D3A 6x PCI-E GPU Madencilik Anakartı piyasaya sürmeye çalışmasıyla birlikte ve şimdi şirket 6/8/9 GPU’dan daha fazlasını hedefliyor. En fazla 12 ekran kartı desteği ile Yeni Gigabyte GA-B250-FinTech anakartlarıyla tek bir anakart üzerinde kullanıcılarına sundu.

Yeni madencilik anakartı Intel B250 Express Chipset tabanlı ve Intel LGA1151 işlemciler ve DDR4 sistem belleği ile kullanılmak üzere tasarlandı. CPU’nun içindeki dahili Intel grafikleri için DSUB ve DVI video çıkışlarıyla birlikte gelir ve güç PCI-E yükselticilerine güvenmüyorsanız, kullanım için iki adet ilave dahili 4 pinli Molex güç konektörü bulunur (Bu çok akıllı bir fikir değil ) bu nedenle bunları atlayabilir ve riser’lar kullanabilirsiniz.. Geri kalanı oldukça standart yapılandırma, ancak anakartın bir M.2 yuvasına sahip olmadığına dikkat etmeliyiz, bu nedenle ekstra 13. GPU’yu veya M.2 SSD sürücüyü kullanma ve ilave kabloları kesme imkânı yok.

Gigabyte, Power ve Reset düğmeleri ile birlikte gelen bir Ön Panel Anahtar Kartından oluşan GA-B250-FinTech anakartında sunmakta.

Madencilik anakartıyla birlikte gelen bir diğer özellik ise  3’ü bir arada PSU Güç Açma Adaptörü olur. Aslında ana güç kaynağı açılır açılmaz bir veya iki fazladan PSU’ya güç sağlayan bir kablo, özellikle de 12x GPU madencilik donanımı inşa ederseniz büyük olasılıkla daha fazla konektöre ihtiyaç duyacaksınız tek veya iki güç kaynağı sağlayabilir (elbette kullandığınız GPU’ya bağlı olarak).

Yeni GIGABYTE GA-B250-FinTech anakartının madenciler için muhtemelen en son kullanışlı özelliği BIOS’taki Madencilik Modu’dur. Teorik olarak, bu anakartı daha az sayıda GPU ile de kullanabilmenize karşın, madencinin  anakartı daha fazla ekran kartı kullanırken sorun yaratmadan kurulumunu kolaylaştırdığı bir ortam. BIOS’taki Madencilik Modu, özellikle madencilik anakartları olarak tasarlanmamış bazı Gigabyte anakartlarda bir süredir kullanılmaktadır aslında bu çok da yeni bir özellik olarak sayılmamakta :). GIGABYTE anakartlarını madencilik techizatı oluşturmak için kullanmış olan kişiler muhtemelen zaten BIOS’da bu modu kullanmayı biliyorlar.

Gigabyte GA-B250-FinTech 12x PCI-E Madencilik Anakartı hakkında daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz…

Yorum Yap

Yorum Yap