Connect with us
Google,ethereum veri kümesinde herkese açık hale getiriyor

Ethereum

Google , Büyük veri platformuna Ethereum blok zincirini ekledi

Google , bu yılın başlarında  Google BigQuery‘de analiz için Bitcoin veri kümesini herkese açık hale getirdikten sonra ekip yayınladığı bir duyuru ile Ethereum veri kümesinide herkese açık hale getiriyor.

BigQuery, bir abonelik gerektiren bir Google Cloud hizmetidir. Şirketlerin, Google Storage ile birlikte büyük verilerin etkileşimli analizini oluşturmasını ve bu sayede bulutta yüksek performanslı ve ölçeklenebilir bir sorgu motoru oluşturmasını sağlar.

Ethereum’a uygulanan BigQuery, merkezi olmayan otonom organizasyonların faaliyetlerini kolaylaştırabilir ve sözleşmeleri oluşturan ve otomatik yürütmeyi tetikleyen akıllı sözleşmelerden gelen terabaytların verilerini hızla alıp analiz ederek ölçeklendirmelerine yardımcı olabilir.

Chrome kullanıcıları Ethereum blok zincirinde depolanan tüm verilere erişebilir , Örneğin ; Popüler Ethereum Explorer Etherscan.io cüzdan adreslerini ve işlemlerini görüntüler. BigQuery kullanıcıları blok zincirine daha da derinlemesine girebilir ve aynı zamanda doğrudan Parity istemcisine bağlanabilir.

 

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Ethereum

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top