1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. ICICI Bank, daha hızlı alım satım işlemleri için özel yapım bir blockchain platformu geliştirdi

ICICI Bank, daha hızlı alım satım işlemleri için özel yapım bir blockchain platformu geliştirdi

ICICI Bank, daha hızlı alım satım işlemleri için özel yapım bir blockchain platformu geliştirdi

17 Nisan Salı günü, Hindistan Çokuluslu Bankası ICICI, 250 ulusal firma ile blok zinciri platformunda hem iç hem de dış ticaret için ilişkilerini duyurdu.

Banka, kağıt yoğun ticaret finansmanı sürecini daha kolay hale getirmek için blockchain teknolojisinden yararlanma girişimini üstlenmiştir. Blockchain teknolojisi, karar verme sürecini gerçek zamanlı olarak sağladı ve işlemleri daha hızlı hale getirdi. Doğrulama işlemini daha basit hale getirdi ve kağıt belgelerini tamamen ortadan kaldırdı. Uzun süredir kâğıt parkurlarının ticaret işlemlerini başlatması için bekleyen karşı tarafların sıkıcı süreci, bu modern teknolojinin kullanılmasıyla tamamen engelleniyor.

Çeşitli şirketler, bankaya maaş ödemesi için sınır ötesi havale, yerli satıcı ödemeleri ve bir yerli kanal partnerine hammadde ödemeleri de dahil olmak üzere blok zincirleme yoluyla çeşitli finansal işlemler için kaydoldu.

S & P BSE 100 Endeksindeki Hintli şirketler, ticaret işlemlerini ICICI bankasının özel yapım blockchain platformunda halledebilecek.

ICICI bankası tarafından tweet:

“ ‘S & P BSE 100 Endeksinden olanlar da dahil olmak üzere önde gelen Hint şirketleri, şu anda #ICICIBankBlock Zinciri’nde yerel / uluslararası ticaret finansmanı işlemlerini üstleniyor ”

ICICI bankasının CEO’su ve Chanda Kochhar şöyle diyor:

“ICICI Bank, bankacılıkta yeni paradigmaları getirmek için en son teknolojiden yararlanma mirasına sahiptir. Ülkede ilk ve sınır ötesi açık hesap ticaret finansmanı ve blok zinciri üzerinde havale işlemlerinde öncü olmak için dünya çapında ilklerdeyiz. Ticari işlemlere yönelik blok zincir çözümümüzün 250’den fazla şirketi imzalamak için operasyonları büyütmüş olduğumuzu, ülkedeki herhangi bir blockchain çözümü için en yüksek seviyeye ulaştığımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum ”dedi.

Banka yetkilileri, tüm banka bankalarının işlemleri gerçek zamanlı olarak görebileceklerini belirtti. Şifreli ve güvenli dijital sözleşmelerin yardımıyla, tüm ticaret tarafları belgeleri ve varlık doğrulamalarını takip edebilir.

 

Kaynak : ambcrypto

Yorum Yap

Yorum Yap