1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. ICON, blockchain ağı bugün mainnet 3.0 versiyonunu açıkladı

ICON, blockchain ağı bugün mainnet 3.0 versiyonunu açıkladı

ICON, blockchain ağı bugün mainnet 3.0 versiyonunu açıkladı

ICON, blockchain ağı bugün icon mainnet 3.0 versiyonunu açıkladı.

ICON mainnet 3.0 , ICON akıllı sözleşmelerinin uygulama ortamı olan ICON’un SCORE (Smart Contract on Reliable Environment) adlı çalışmasının şu anda tamamen işlevsel olması bakımından önemlidir. SCORE geliştirme ortamının altyapısı, ICON platformunda DApp’lerin oluşturulmasının temelidir.

Mainnet güncellemesinin yanı sıra ICON, geliştiricilerin blok zincir projelerini ana ağa yerleştirmeden önce test yapabilmelerini sağlayan test ağını da açtı. Ayrıca ICON ekibi, AWS Marketplace üzerinden test için yerel geliştirme ortamlarını destekleyen devnet’i açacaktır. ICON’un blockchain node’ları AWS Marketplace’e kaydedildikten sonra geliştiriciler, ICON Service ve DApp’leri kendi özel ağlarında AWS bulutu aracılığıyla test edebilecekler.

Fee yapısı

Ekip ayrıca, ICON Network’ün fonksiyonunun genişlemesi ile birlikte yeni bir ücret yapısı getirdiğini de kaydetti. İşlem ücreti 0.01 ICX’de sabitlendi, ancak şimdi daha rafine bir şekilde ölçülecek . Ek olarak,Smart Contract Executor  (DApp) için işlem ücretinin yükünü azaltmaya yönelik yeni önlemler tasarlanmaktadır.

ICONex ve ICON Tracker

ICONex ve ICON Tracker da yeni ücret yapısı devreye girdiğinde güncellendi. Tokenlerin eklenmesi, akıllı sözleşmelerin görüntülenmesi, blok zincirindeki verilerin kaydedilmesi ve doğrulanması gibi çeşitli işlevlerde önemli değişiklikler vardır.

ICON ekibi, Ocak ayında ana piyasaya sunulmasından bu yana ICON ekosistemini genişletmeye devam etti.Deblock ve ICX Station’ı piyasaya sürdüler , stratejik ortakları olan birkaç MOU’yu imzaladılar, bir geliştirici portalı açtılar ve Yellow Paper’ın bazı bölümlerini yayınladılar.

Yorum Yap

Yorum Yap