İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Japon Bankacılık Devi SBI, Kripto Para Donanım Cüzdan Üreticisine Yatırım Yapıyor

Japon Bankacılık Devi SBI, Kripto Para Donanım Cüzdan Üreticisine Yatırım Yapıyor

Japon Bankacılık Devi SBI, Kripto Para Donanım Cüzdan Üreticisine Yatırım Yapıyor

Japon finansal grup SBI, kripto alanını sürekli genişleterek, Tayvan merkezli kripto cüzdan geliştiricisine yatırım yaptı.

SBI Holdings, Japonya’nın SBI Grubu’nun finansal hizmetler bölümü Tayvanlı kripto cüzdan üreticisi CoolBitX’in % 40 hissesini açıkladı. SBI Holdings tarafından yapılan bir duyuru , soğuk cüzdan konusunda uzmanlaşmış bir donanım üreticisi CoolBittX’e yapılan kesin yatırım tutarını açıklamıyor.

SBI Holdings, krito paralar ile ilgili işletmeler ve operasyonlar portföyünün artmasıyla birlikte CoolBitX’in güvenlik teknolojisini şirket içinde, müşteri varlıklarının bakımı dahil alanlarda kullanmaktan ve güvenlik seviyesini daha da arttırmak için kullanmaya niyetli olduğunu açıkladı. Japon konglomeri, CoolBitX’in CoolWallet’inden bahsediyor; bu donanım aygıtı, iOS ve Android cihazlarıyla Bluetooth üzerinden arayüz oluşturan kripto paralar için özel anahtarlar depoluyordu.

SBI Holdings, girişim sermayesi kolu SBI Investment aracılığıyla, 2016 yılının başında bitcoin borsası Kraken’e yatırım yapmak için geleneksel finansman sunan dünyanın en eski ana holding şirketlerinden biri haline geldi . Japon finansal grubu , Japonya’nın en büyük ve en büyük ticaret şirketi bitFlyer’de lider yatırımcı olarak bir başka yatırım daha gerçekleştirdi.SBI, 2016 yılının sonlarında , ülkenin ilk banka destekli değişim platformunun ne olacağını kendi kripto alışverişi kuponu ile başlatma niyetini açıkladı . Yakın tarihte bildirildiği üzere , Japonya’nın mali düzenleyicisine kayıtlı olmasına rağmen, güvenlik endişeleri nedeniyle borsanın ertelenmesi ertelendi .

SBI ayrıca ödemelerde ve anlık P2P transferlerinde doğrudan yeniyle ticaret yapabilen kendi blok zincir tabanlı dijital para birimini yayınlamayı planlıyor . SBI Holdings, bir dizi ASEAN ülkesindeki bankalar arasında gerçek zamanlı sınır ötesi ödemeler için blok zincir temelli ödemelerin uygulanmasını sağlamak için SBI Ripple Asia ile San Francisco merkezli Ripple’yi ortaklaşa başlattı .

 

Kaynak : CCN

Yorum Yap

Yorum Yap